wtorek, 28 maj 2019 15:32

Gołcza. Uczniowie wezmą udział w próbie pobicia rekordu w czytaniu

Napisał

Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza włączyła się do IV edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, która jest najpopularniejszą akcją czytelniczą w Polsce. Jej celem jest promocja czytania w prosty i radosny sposób. Akcji towarzyszy próba bicia rekordu liczby osób czytających w jednym momencie. W ubiegłym roku w akcji wzięło udział 406 825 osób.

Tegoroczne bicie rekordu w czytaniu odbędzie się w całej Polsce 7 czerwca (piątek) o godz. 10:00. Uczniowie z klasy II a ze Szkoły Podstawowej w Gołczy będą czytać w bibliotecznej altanie.

Organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole wraz z ponad 2000 bibliotek. Pomysł na akcję powstał po lekturze wskaźników czytelnictwa. Młodzi ludzie czytają znacznie więcej, niż dorośli (nie czyta 62% Polaków powyżej 15. roku życia), a jednocześnie są przez dorosłych pouczani. Pora odwrócić role: niech to uczniowie pokażą dorosłym, jak się czyta.

Biblioteka w Gołczy, poza organizacją wspólnego czytania, planuje następujące wydarzenia:

- prezentację ulubionych książek,

- quiz czytelniczy,

- wykonanie makiety pod tytułem „Lubię czytać bo…….”.

Akcja w bibliotecznej altanie rozpocznie się o 10:00.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału.

 

Fot. i inf.:  czytamy.org, BiOAK w Gołczy

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.