poniedziałek, 03 czerwiec 2019 16:16

Antolka. "Zielona szkoła" nad morzem

Napisał

W dniach 20-24 maja 2019 r. czterdziestu czterech uczniów Szkoły Podstawowej w Antolce, pod opieką pań Grażyny Łysek, Małgorzaty Boryckiej, Bożeny Brody i Bogusławy Oczkowicz, przebywało na „zielonej szkole” na Pomorzu Zachodnim.

Uczniowie wraz z opiekunami zakwaterowani byli w Ośrodku Wypoczynkowym „Kala” w Pobierowie, skąd każdego dnia wyruszali na zwiedzanie wybrzeża Morza Bałtyckiego. Podczas swojego pobytu dzieci odwiedziły Międzyzdroje, Świnoujście, Szczecin, Kołobrzeg, a w drodze powrotnej także Poznań. Wielu przeżyć dostarczyła im wizyta w Forcie Gerharda, gdzie poznali zasady funkcjonowania pruskiej armii. Uczniowie z Antolki mieli możliwość spacerować brzegiem morza, podziwiać zachód słońca, odbyć rejs statkiem, wspiąć się na najwyższą polską latarnię morską, a także przeprawić się promem z wyspy Wolin na wyspę Uznam.

Wyjazd na „zieloną szkołę” umożliwił uczniom realizację programu dydaktycznego i nabywanie umiejętności poprzez praktyczne działanie. Zapewnił dzieciom wypoczynek w zdrowym nadmorskim klimacie, w strefie bezpośredniego oddziaływania jodu i soli. Była to też okazja do podniesienia sprawności fizycznej, kształtowania nawyków higienicznych i zachowań prozdrowotnych, wyrabiania samodzielności oraz zainteresowania światem, jego różnorodnością, bogactwem  i pięknem. To także znakomita lekcja współpracy i wzajemnej pomocy oraz okazja do lepszej integracji grupy.

Wyjazd miał zatem wiele walorów zarówno edukacyjnych, poznawczych, jak i wychowawczych, a dla uczniów stanowił wielką przygodę.

Pobyt nad morzem był możliwy m. in. dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Książu Wielkim, który współfinansował pobyt. Organizatorzy pragną złożyć serdeczne podziękowania na ręce Wójta Gminy, p. Marka Szopy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

 

Fot. i inf.: SP w Antolce

 

 

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.