piątek, 07 czerwiec 2019 12:36

Gołcza. Ale historia... Czyli spotkanie z Grażyną Bąkiewicz

Napisał

Gołczańska biblioteka końcem maja gościła w swoich progach wyjątkową pisarkę – Grażynę Bąkiewicz. Autorka ma na swoim koncie wiele powieści i opowiadań dla dzieci i młodzieży, ale pisze także dla dorosłych. Na półkach gołczańskiej biblioteki znajdują się m.in. fantastyczną serię książek z cyklu „Ale historia…”

W spotkaniu wzięły udział dwie klasy V ze Szkoły Podstawowej w Gołczy oraz Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci „Dzieci kontra książki”. Razem z pisarką wyruszyli na wyprawę w świat książek historycznych pełnych tajemniczych wydarzeń, nierozwiązanych zagadek i hipotez wartych zbadania. Okazało się, że historia da się lubić. Szczególnie ta, którą znajdujemy na kartach książek pani Grażyny Bąkiewicz.

Uczestnicy spotkania autorskiego z pewnością zapamiętają sześć palców Warneńczyka, piętnastoletnią królową Jadwigę ruszającą na wojnę o grody Czerwieńskie, czy łódzkiego fabrykanta, o którym krążyły legendy, że jest diabłem. Zapamiętaną przez dzieci będzie też pisarka, która potrafiła przy pomocy swoich książek przenosić czytelników w czasie. Chcących się przekonać o tym, czy to możliwe, pracownicy biblioteki zapraszają między regały wypożyczalni.

Spotkanie odbyło się w ramach zadania: "W poszukiwaniu straconego czasu - wyprawa w świat książek i nie tylko" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 

Fot. i inf.: Zespół BiOAK

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.