wtorek, 18 czerwiec 2019 07:36

Oświęcim: Budowa Park and Ride – co dalej?

Napisał
fot. UM Oświęcim fot. UM Oświęcim

W Oświęcimiu powstaje Park and Ride. Są już trzy kondygnacje.

W najbliższym czasie będzie wykonywana czwarta kondygnacja i dach budynku. Następnie mają być wykonane tynki, posadzki i instalacje wewnętrzne. Jak podaje UM w Oświęcimiu, obiekt będzie miał też ceramiczną elewację. Inwestycja zakończy się w 2020 roku.

– Parking będzie pełnić funkcję węzła przesiadkowego w kierunku Krakowa, Katowic czy Czechowic-Dziedzic, ułatwiającego mieszkańcom Oświęcimia oraz okolicznych miejscowości korzystanie z transportu kolejowego – informuje Miasto Oświęcim. – W czterokondygnacyjnym budynku będzie miejsce dla 300 samochodów, a także stanowiska dla rowerów, skuterów i motocykli. W środku budynku znajdą się także toalety – dodają urzędnicy.

W planach jest też przebudowana ul. Powstańców Śląskich, przy której będzie się znajdował Park&Ride. Inwestycja, łącznie z wyburzeniem hotelu „Glob”, zamknie się w kwocie 19,4 mln zł. Z tego 14,3 mln zł to środki unijne.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.