środa, 30 październik 2019 19:18

Skawina: Oszust podaje się za urzędnika. Miej się na baczności!

Napisał
fot. UM Skawina fot. UM Skawina

Na terenie gminy Skawina pojawili się oszuści, którzy podają się za urzędników. Jak ich sprawdzić?

W gminie Skawina rozpoczęły się kontrole domowych pieców. Straż miejska sprawdza, czym palą mieszkańcy. Na miejscu pojawiają się także urzędnicy, którzy przypominają o konieczności wymiany „kopciuchów” do końca 2022 roku i zachęcają do skorzystania z dofinansowań w ramach środków gminnych oraz programów „Stop smog”, „Czyste powietrze”. 

Niestety, postanowili to wykorzystać oszuści.

– Pracownicy Wydziału Ochrony Powietrza w ostatnim czasie otrzymali 2 zgłoszenia od mieszkańców, że do ich domów zapukał mężczyzna podający się za urzędnika. Pierwsze z nich miało miejsce w Zelczynie, drugie w Pozowicach. Mężczyzna zachęcał do spotkania i pomocy przy uzyskaniu dofinansowań. Na miejsce został wysłany patrol straży miejskiej, jednak mężczyzny nie udało się złapać – informuje Marcin Kozielski, rzecznik prasowy UMiG Skawina.

Urząd Miasta i Gminy Skawina apeluje, by zachować szczególną ostrożność.

– W związku z informacjami o pojawieniu się na terenie naszej gminy osób podających się za pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie informujemy, że każdy pracownik naszego urzędu posiada legitymację służbową potwierdzającą jego tożsamość oraz upoważnienie. Prosimy o zachowanie czujności – informuje skawiński magistrat. – Urzędnicy pracujący w terenie posiadają również odpowiednie upoważnienie do realizacji działań w imieniu Burmistrza. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w podawaniu jakikolwiek danych osobom bez odpowiedniego upoważnienia i legitymacji. Zalecamy nie wpuszczać ich do swoich domów.

W razie wątpliwości zawsze można się kontaktować z Urzędem Miasta i Gminy w Skawinie – tel. 12 277 01 00.

fot. UM Skawina

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.