czwartek, 18 kwiecień 2019 15:06

Breń: Laureat prestiżowych nagród na wystawie w Centrum Polonii

Napisała

Centrum Polonii - Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu serdecznie zaprasza  na wystawę fotograficzną Tomasza Sobczaka pn."Kształty Architektoniki".  

Tomasz Sobczak to ceniony na arenie międzynarodowej, doświadczony fotograf, fachowiec z najwyższej półki, kurator wystaw i pedagog. Pracuje w III LO oraz w Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Prowadził zajęcia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej oraz w WSIZ w Rzeszowie. Jest absolwentem AP w Krakowie, UMCS w Lublinie, KA w Krakowie. Obecnie studiuje mediację sztuki na ASP we Wrocławiu. W roku 2013 został odznaczony tytułem EFIAP (Execellence FIAP). Od ponad dekady jest prezesem Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu wystaw w kraju i za granicą, w tym 17 indywidualnych oraz laureatem wielu prestiżowych nagród. 

Wystawa, które odwiedziła już wiele miejsc, to fotogramy ukazujące niezwykłe kompozycje, instalacje, konstrukcje, budowle, które artysta uchwycił w obiektywie w Polsce i podczas zagranicznych podróży. 

Autora zdjęć będzie można spotkać na wernisażu, który odbędzie się 26 kwietnia o godzinie 17:00 w Centrum Polonii - Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu. Wydarzenie uświetni występ muzyczny Kamili Golemo i Jarosława Streba.

Wystawa będzie czynna do 31 maja 2019 roku w dworze Konopków w Brniu od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

inf. CP w Brniu, foto: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Sobczak_(fotograf), Zakliczyńskie Centrum Kultury w Zakliczynie 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.