poniedziałek, 06 maj 2019 09:58

Koncerty, spotkania i spektakle - kogo zobaczymy w ramach "Spotkań z kulturą bliską i daleką"?

Napisała

Spotkaniem z autorką książek dla dzieci – Joanną Wachowiak rozpocznie się realizacja projektu „Spotkania z kulturą bliską i daleką” finansowanego z Budżetu Województwa Małopolskiego w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego.

W cyklu znajdą się koncerty, plenerowe spektakle, warsztaty i spotkania edukacyjne dla młodzieży szkolnej oraz spotkania z ludźmi kultury. Zaplanowano też specjalny koncert dedykowany św. Janowi Pawłowi II - „Habemus Papam – Pamięć i tożsamość. W realizujących wspólnie projekt Dąbrowie Tarnowskiej, Radłowie i Żabnie wystąpią: Turnioki, Bajm, Andrzej Piaseczny, Sławomir, Majka Jeżowska, Krzesimir Dębski i Anna Jurksztowicz. Kielecki Teatr „TeTaTet” zaprosi na spektakl uliczny „Umrzeć ze śmiechu”. Odbędą się spotkania z Ewą Stadtmuller i podróżnikiem Robertem Gondkiem. O swojej twórczości opowiedzą Andrzej Krzywy, Ewa Wachowicz, Artur Andrus i Maciej Stuhr.

Pierwszym gościem, który już dziś odwiedził Smęgorzów, Łęg Tarnowski, a jutro pojawi się na spotkaniu autorskim w bibliotece w Radłowie, jest pisarka Joanna Wachowiak, która tworzy opowiadania dla najmłodszych czytelników. Z jej książek bije mądrość i prostota, która zachwyca nie tylko najmłodszych, ale również rodziców, dlatego chętnie sięgają po jej książki: Opowiastki dla małych uszu, O czym się nie śniło dorosłym, Ja chyba śnię, Bartek, Lenka i sny oraz opowieści: nagradzana Baba Blaga oraz Ala Baba i dwóch rozbójników. Joanna Wachowiak zadebiutowała w roku 2013 tytułem Opowiastki dla małych uszu. Za książkę Kot kameleon była nominowana do literackiej nagrody Książka Roku 2014 Polskiej Sekcji IBBY, a w 2016 roku zdobyła wyróżnienie w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren.

inf. Powiat Dabrowski, foto: blog.joannawachowiak.com

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.