piątek, 15 listopad 2019 15:34

Dąbrowa Tarnowska: Podzielili się darem życia

Napisała

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej 14 listopada oddawali krew dla chorych z Małopolski.

Policjanci włączyli się w zorganizowaną w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej „XXIII Otwartą Akcję Krwiodawstwa”, przeprowadzoną wspólnie z tarnowskim oddziałem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

Mundurowi podczas codziennej służby spotykają się z sytuacjami, w których życie ludzkie często bywa zagrożone. Niejednokrotnie pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie. Często potrzebna jest krew. Policjanci mając tego świadomość cyklicznie uczestniczą w akcjach honorowego krwiodawstwa. Tak było też 14 listopada. Funkcjonariusze podzielili się darem życia – własną krwią.

Do tej pory dąbrowscy stróże prawa oddali prawie 90 litrów krwi oraz ponad 25 osób zarejestrowało się jako potencjalni Dawcy Komórek Macierzystych (popularnie - dawcy szpiku).

Nasza krew może uratować komuś życie. Miejmy nadzieję, że zaangażowanie krwiodawców będzie przykładem i zachętą dla innych, by w ten sposób nieść pomoc potrzebującym.

inf. i foto: KPP w Dąbrowie Taranowskiej

Zobacz galerię!

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.