wtorek, 15 styczeń 2019 15:22

Plan na 5. lat

Napisał

- Powstanie program poprawy infrastruktury drogowej obejmujący okres 5 lat. Umożliwi on realizację inwestycji drogowych w sposób zaplanowany i długofalowy - deklaruje Adam Kociołek, starosta wielicki.

Środki przeznaczone na drogi publiczne powiatowe stanowią każdego roku znaczną pozycję w budżecie Powiatu Wielickiego. Jedynie w 2019 roku zaplanowano wydatki na inwestycje drogowe w wysokości ponad 13.200.000 złotych. Po raz kolejny Powiat Wielicki otrzymał dofinansowanie z rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej (dawnej „schetynówki”) na realizację dwóch zadań. Pierwsze to rozbudowa ponad 3 km. odcinka drogi Kraków-Niepołomice w miejscowości Brzegi (wartość zadania ponad 11 milionów złotych), drugie to przebudowa ulicy Kościuszki w Wieliczce (wartość ponad 2 miliony złotych). Ważną inwestycją w tym roku będzie również przebudowa drogi Wieliczka – Myślenic od miejscowości Siercza do skrzyżowania z drogą powiatową Koźmice Wielkie – Rzeszotary, na którą zarezerwowano blisko 1.600.000 zł.

Ponadto Powiat Wielicki przekaże 2.000.000 złotych na budowę węzła Niepołomice na odcinku autostrady A4 pomiędzy węzłem Kraków Bieżanów i węzłem Targowisko. Kolejne w 2020 roku zgodnie z podpisanym aneksem do porozumienia.

W 2019 roku zaplanowano opracowanie dokumentacji projektowej dla ponad 10 inwestycji drogowych.

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.