wtorek, 15 styczeń 2019 15:26

Prace w toku

Napisał
W czasie I etapu nadbudowano kondygnację oraz wykonano nową elewację budynku liceum. W czasie I etapu nadbudowano kondygnację oraz wykonano nową elewację budynku liceum.

Trwa drugi etap rozbudowy Liceum Ogólnokształcącego w Wieliczce. Obejmuje on prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Wykonano już ścianki działowe wraz z instalacjami i tynkami, w części położono wylewki i ocieplono dach.

Rozpoczęta w 2018 roku inwestycja ma na celu rozbudowę Liceum Ogólnokształcącego w Wieliczce o kolejną kondygnację oraz nową elewację budynku. Po rozbudowie szkoła będzie mieć dodatkowe piętro oraz osiem nowych sal lekcyjnych. Na nadbudowanym drugim piętrze powstanie sześć sal lekcyjnych o łącznej powierzchni 330 mkw. Dodatkowo dobudowane zostaną nad aulą dwie sale o powierzchni 140 mkw. Nowym rozwiązaniem będzie montaż w nich przesuwnych drzwi, dzięki czemu możliwe stanie się łączenie ich w większe pomieszczenia.

Koszt I etapu rozbudowy wyniósł 3.800.000 złotych i został sfinansowany z budżetu powiatu wielickiego. W sierpniu 2018 roku rozstrzygnięto przetarg na drugi etap tej inwestycji. Opiewającą na 2.917,821 złotych umowę podpisano 28 sierpnia 2018 roku. W ciągu 10 miesięcy mają nastąpić prace wykończeniowe wewnątrz obiektu.

Z kolei powstający przy Kampusie Wielickim budynek E będzie liczył blisko 1300 mkw powierzchni. Znajdą się w nim trzy klasopracownie zawodowe, pracownia gastronomiczna oraz dwie sale wielofunkcyjne. Budynek będzie posiadał hol recepcyjny oraz dwie szatnie sportowe z przebieralniami, prysznicami i sanitariatami. Wyposażony będzie w windę na potrzeby osób niepełnosprawnych. Będzie posiadał również powierzchnie magazynowe na potrzeby całego Kampusu Wielickiego.

Budowa skrzydła E przy Kampusie Wielickim.

Budynek zaprojektowany został na miarę XXI wieku, biorąc pod uwagę zapotrzebowanie na energię elektryczną i bilans energetyczny. Cała kubatura wentylowana będzie mechanicznie z uwzględnieniem systemu pomp ciepła oraz systemu klimatyzacyjnego.

Architektura wnętrz oraz elewacja budynku w naturalny sposób korespondować będzie z Kampusem, a funkcjonalnie połączony zostanie z pozostałymi budynkami przeszklonym łącznikiem na poziomie 1 kondygnacji.

Koszt inwestycji to blisko 6.300.000 złotych. Zgodnie z planem zakończy się ona w pierwszym kwartale 2019 roku.

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.