czwartek, 22 sierpień 2019 10:25

W Bilczycach i Fałkowicach powstaną silownie plenerowe

Napisała

W najbliższym czasie powstana nowe siłownie plenerowe na terenie gminy Gdów. Urządzenia do ćwiczeń zostaną zamontowane przy remizach OSP w Bilczycach i Fałkowicach. Zaplanowano też budowę tzw. małej architektury m.in.. ławek, koszy na śmieci, stojaków na rowery. Kiedy powstaną?

Najkorzystniejszą ofertę na realizację owni w Bilczycach i Fałkowicach przedstawiła firma „Przewóz Towarów oraz Budownictwo Drogowe, Roboty Ziemne Mirosław Satoła, Kobylec 285 , 32-740 Łapanów. 

Co powstanie w ramach zadania? W Bilczycach zamontowane zostaną: urządzenie potrójne – wyciskanie siedząc + wyciąg górny + motyl, urządzenie potrójne - biegacz + orbitrek + wioślarz, urządzenie pojedyncze – młynek dla osób niepełnosprawnych). Ponadto, stół do gry w szachy/warcaby oraz inne urządzenia tj. ławki, kosze na śmieci, stojak na rowery, ogrodzenie…

W Fałkowicach zaplanowano: biegacz, rowerek, orbitrek, wahadło/twister, motyl A/wyciąg górny, prasa ręczna dla osób niepełnosprawnych (z platformą). Ponadto, stół do gry w szachy/warcaby oraz inne urządzenia tj. ławki, kosze na śmieci, stojak na rowery i ogrodzenie. 

Prace potrwają do końca września, a ich łączny koszt to 137 tys. zł.

inf. UGG Fot. Siłownia terenowa w Niegowici urządzona w 2018r. w ramach Otwartej Strefy Aktywności/UGG

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.