środa, 26 czerwiec 2019 12:18

Filip Kaczyński wiceprezesem Małopolskiej Organizacji Turystycznej

Napisał

Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Filip Kaczyński został wiceprezesem Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Podczas poniedziałkowego (24.06) posiedzenia Zarządu Małopolskiej Organizacji Turystycznej pochodzący z Wadowic radny wojewódzki Filip Kaczyński został wybrany jednogłośnie wiceprezesem tej organizacji. 

Małopolska Organizacja Turystyczna zrzesza samorządy z całego województwa, ale również firmy, hotele, biura podróży, stowarzyszenia i osoby prywatne związane z turystyką i promocją naszego regionu. To właśnie promocja Małopolski jest głównym celem tej organizacji, która działa już od 18 lat zrzeszając przeszło 150 podmiotów, m.in. gminę Wadowice, Lokalną Grupę Działania "Wadoviana", Hotel&SPA Kocierz czy Rodzinny Park Rozrywki "Energylandia" w Zatorze.
 
- Dziękuję wszystkim członkom zarządu za zaufanie. Deklaruję służyć wiedzą i pełnym zaangażowaniem dla dobra Małopolski i jej mieszkańców - mówił po wyborze na wiceprezesa MOT Filip Kaczyński.

Funkcja wiceprezesa tej organizacji jest funkcją społeczną, nie pobiera się za nią żadnego wynagrodzenia. Filip Kaczyński w zarządzie MOT zasiada od stycznia tego roku reprezentując Województwo Małopolskie jako radny i przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki SWM. W poniedziałek oprócz posiedzenia zarządu odbyło się również Zwyczajne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Małopolskiej Organizacji Turystycznej, które udzieliło władzom organizacji absolutorium za ubiegły rok.
 
Celami Małopolskiej Organizacji Turystycznej są m. in.: kreowanie i promowanie atrakcyjnego wizerunku Krakowa i Regionu na krajowych i zagranicznych rynkach turystycznych, wspieranie rozwoju turystyki zgodnie ze strategią rozwoju regionu, integrację środowisk turystycznych poprzez współpracę sektora publicznego z niepublicznym sektorem gospodarki turystycznej i stowarzyszeniami związanymi z turystyką, jak również innymi organizacjami i przedsiębiorcami, zarządzanie regionalnym systemem informacji turystycznej i prowadzenie informacji o ofercie turystycznej regionu.

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.