wtorek, 16 lutego 2021 14:01

Gmina Radgoszcz. Pijany mężczyzna zaatakował policjantów nożem!

Autor Aleksandra Tokarz
Gmina Radgoszcz. Pijany mężczyzna zaatakował policjantów nożem!

Policjanci zatrzymali pijanego mężczyznę, który podczas interwencji w gminie Radgoszcz w związku z awanturą domową, zaatakował ich nożem kuchennym. Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla napastnika.

Do zdarzenia doszło 14 lutego, tuż po godzinie 5 nad ranem. Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymali zgłoszenie o awanturze na terenie prywatnej posesji. Z uzyskanych informacji wynikało, że na przydomowe podwórko wtargnął nietrzeźwy mężczyzna, który wszczął awanturę. Funkcjonariusze szybko dotarli pod wskazany w zgłoszeniu adres. Na miejscu czekała przerażona zgłaszająca.

Szczucin. Pomoc dla starszego małżeństwa nadeszła wraz z niebieskim mundurem
Dzielnicowi ze Szczucina w niecodzienny sposób pomogli potrzebującym 78-letnim seniorom. Policjanci zorganizowali opał i pomoc medyczną dla starszego małżeństwa. W ostatnich dniach znacznie obniżyła się temperatura. Opady śniegu, chłód oraz panująca pandemia stanowią poważne zagrożenie dla życia i …

- W trakcie przeszukiwania terenu posesji zauważyli  mężczyznę, który w ręku trzymał nóż i wykrzykiwał do policjantów, że zrobi im krzywdę jak tylko do niego się zbliżą. Mężczyzna był agresywny, mocno pobudzony i nie reagował na polecenia wydawane przez mundurowych - relacjonuje asp. Ewelina Fiszbain rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. - W pewnej chwili ruszył w stronę policjantów i próbował zaatakować jednego z funkcjonariuszy trzymanym w ręce nożem. Policjanci wytrącili mu nóż z ręki, następnie skutecznie obezwładnili agresora.

W trakcie obezwładniania mężczyzna kierował pod adresem policjantów liczne wyzwiska, groził pozbawieniem życia oraz utratą funkcji.  Awanturnik został zatrzymany i przewieziony do budynku Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Badanie alkomatem, pokazało że 43-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Niedzielę dąbrowianin spędził w pomieszczeniu dla  zatrzymanych.

Dąbrowa Tarnowska. Złamał kwarantannę by … iść po alkohol. Może go to słono kosztować
Z karą grzywny w wysokości nawet 30 000 złotych musi liczyć się 45-letni mieszkaniec Dąbrowy Tarnowskiej. Mężczyzna przebywał na kwarantannie, w związku z czym miał obowiązek pozostania w domu. Mimo to opuścił miejsce zamieszkania i udał się na stację benzynową po alkohol. Wczoraj (10.02.br.) około…

Dziś (16.02) materiał dowodowy zebrany przez śledczych oceniał sąd, który zdecydował o areszcie na trzy miesiące dla 43-latka. Wcześniej podejrzany usłyszał prokuratorskie zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy, znieważenia oraz zmuszania funkcjonariusza publicznego do zaniechania prawnej czynności służbowej. Za przestępstwa te grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP w Dąbrowie Tarnowskiej

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje