czwartek, 11 lutego 2021 14:58

Dąbrowa Tarnowska. Złamał kwarantannę by … iść po alkohol. Może go to słono kosztować

Autor Aleksandra Tokarz
Dąbrowa Tarnowska. Złamał kwarantannę by … iść po alkohol. Może go to słono kosztować

Z karą grzywny w wysokości nawet 30 000 złotych musi liczyć się 45-letni mieszkaniec Dąbrowy Tarnowskiej. Mężczyzna przebywał na kwarantannie, w związku z czym miał obowiązek pozostania w domu. Mimo to opuścił miejsce zamieszkania i udał się na stację benzynową po alkohol.

Wczoraj (10.02.br.) około godz. 17.00. dyżurny dąbrowskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że 45-letni dąbrowianin złamał warunki kwarantanny i jest na stacji benzynowej. Dąbrowscy mundurowi zatrzymali nieodpowiedzialnego nietrzeźwego 45-latka w drodze powrotnej do domu, który dalej już pod ich nadzorem wrócił do miejsca zamieszkania.

Ustalenia funkcjonariuszy oraz zabezpieczony monitoring jednoznacznie potwierdziły, że mężczyzna był na stacji benzynowej, gdzie ... kupił alkohol. Policjanci przekażą również informację o nieprzestrzeganiu zasad kwarantanny do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Dąbrowie Tarnowskiej. Teraz za lekceważenie zasad sanitarnych 45-latek odpowie przed sądem, gdzie policjanci skierują wniosek o jego ukaranie.

Diecezja tarnowska. Nie będzie szkolnych rekolekcji. Co z bierzmowaniem?
W związku z aktualną sytuacją epidemiczną nie odbędą się w tym roku szkolne rekolekcje wielkopostne. Podjęto także decyzję w sprawie organizacji uroczystości bierzmowania. Sakrament bierzmowania będzie udzielany w diecezji tarnowskiej po Wielkanocy. – Uroczystości mają się odbywać w dużych kościo…

Grozi mu grzywna do 5000 zł.  O sprawie powiadomiono także sanepid, który może nałożyć na 45-latka karę pieniężną do 30 000 zł.

- Przypominamy, że kwarantanna służy zapobieganiu rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Bagatelizując jej zasady narażamy innych na utratę zdrowia a nawet życia. W takich przypadkach sankcje karne wobec osoby łamiącej obostrzenia mogą być dużo poważniejsze - dodają dąbrowscy policjanci.

fot. Małopolska Policja

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje