poniedziałek, 15 lutego 2021 10:15

Szczucin. Pomoc dla starszego małżeństwa nadeszła wraz z niebieskim mundurem

Autor Aleksandra Tokarz
Szczucin. Pomoc dla starszego małżeństwa nadeszła wraz z niebieskim mundurem

Dzielnicowi ze Szczucina w niecodzienny sposób pomogli potrzebującym 78-letnim seniorom. Policjanci zorganizowali opał i pomoc medyczną dla starszego małżeństwa.

W ostatnich dniach znacznie obniżyła się temperatura. Opady śniegu, chłód oraz panująca pandemia stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób w podeszłym wieku, schorowanych i pozbawionych opieki. Dzielnicowi to policjanci, którzy mają stały kontakt z mieszkańcami swoich rejonów. Znają adresy, pod którymi zamieszkują osoby starsze, niejednokrotnie samotne.

Seniorzy mieszkający na terenach oddalonych od miasta często pozbawieni są pomocy, dlatego dzielnicowi odwiedzają ich w ramach obchodu swego rejonu.
Również 12 lutego, mł.asp. Łukasz Liguz oraz asp. Krzysztof Słowik udali się na kontrole osób zamieszkujących samotnie. Sytuacja jaką zastali w domu małżeństwa 78-latków z terenu gminy Szczucin była dramatyczna.  Starszym ludziom do ogrzewania służyła para z garnka podgrzewanego elektrycznie. Staruszkowie nie mieli opału i byli wyziębieni. Temperatura panująca w budynku mieszkalnym oscylowała poniżej 0, a przeszywający na zewnątrz mróz do minus 14 stopni, zagrażał ich życiu i zdrowiu.

Powiat Dąbrowski: Siedem osób zatrutych tlenkiem węgla w kościele [ZDJĘCIA]
Siedem osób otarło się o śmierć w Borusowej (powiat dąbrowski) - zatruli się czadem w kościele. Sytuacja była bardzo poważna. Gdy około godziny 14:30 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o zatruciu, na miejsce niezwłocznie zadysponowano jednostki OSP i JRG Dąbrowa …

Dzielnicowi z miejsca przystąpili do działania, angażując w nie także władze lokalne. Dzięki wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Szczucin, zorganizowali w niespełna parę godzin niezbędny opał, pomoc medyczną również. Pracownicy gospodarczy z urzędu gminy wnieśli opał do komórki na węgiel, a mundurowi rozpalili w piecu.

Policjanci powiadomili pracowników opieki społecznej o trudnej sytuacji seniorów. Teraz dla 78-latków zima będzie lżejsza.

Dąbrowa Tarnowska. Złamał kwarantannę by … iść po alkohol. Może go to słono kosztować
Z karą grzywny w wysokości nawet 30 000 złotych musi liczyć się 45-letni mieszkaniec Dąbrowy Tarnowskiej. Mężczyzna przebywał na kwarantannie, w związku z czym miał obowiązek pozostania w domu. Mimo to opuścił miejsce zamieszkania i udał się na stację benzynową po alkohol. Wczoraj (10.02.br.) około…

inf./fot. Małopolska Policja

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje