piątek, 11 września 2020 08:46

Powiat miechowski: Duże ognisko koronawirusa! Klub Seniora

Autor Wiktoria Mitura
Powiat miechowski: Duże ognisko koronawirusa! Klub Seniora

Dziś w powiecie miechowskim zanotowano 11 nowych przypadków koronawirusa. To najwyższy wzrost zakażeń od przynajmniej dwóch tygodni! Jaki jest powód wzrostu przypadków wirusa?

Od jakiegoś czasu liczba zakażeń koronawirusem w powiecie miechowskim wzrastała bardzo powoli. Były dni, gdzie dziennie notowano po kilka pojedynczych przypadków. Sytuacja zmieniła się dzisiaj. WSEE w Krakowie poinformowała o 11 nowych zakażeniach koronawirusem w powiecie.

Powodem wzrostu zachorowań jest pojawienie się ogniska w Klubie Seniora w Mostku. Wszystkie dzisiejsze przypadki pochodzą właśnie z tego miejsca.

Rozwój ogniska w Klubie Seniora mógł mieć miejsce 1 września, kiedy to odbyło się wspólne pożegnanie wakacji. Co prawda, wydarzenie to miało miejsce w ogrodzie na świeżym powietrzu, jednak przed wirusem, prawdopodobnie, nie udało się ustrzec.

Zakażenia w powiecie miechowskim w ciągu ostatnich trzech tygodni:

Ale jest też inna, nie najlepsza wiadomość dla powiatu miechowskiego. Do tej pory liczba zakażeń w powiecie była bardzo mała. Miesiąc temu było tu ledwie 8 aktywnych przypadków. Dzisiaj, przez skok zakażeń w Gołczy powiat jest na granicy wejścia do żółtej strefy:

A jeśli liczba zakażeń będzie rosła, wejdzie do niej na pewno.

Miechów - najnowsze informacje