czwartek, 3 września 2020 11:21

Gorliccy strażacy interweniowali niemal 270 razy. Podsumowano wakacje 2020

Autor Aleksandra Tokarz
Gorliccy strażacy interweniowali niemal 270 razy. Podsumowano wakacje 2020

Komenda Powiatowa PSP w Gorlicach podsumowała wakacje 2020. Strażacy interweniowali niemal 270 razy.

Strażacy 222 razy alarmowani byli do miejscowych zagrożeń, 29 razy uczestniczyli w gaszeniu pożarów i 18 razy wyjeżdżali do alarmów fałszywych.

W 29 przypadkach wypadki i kolizje drogowe przyczyniły się do działań ratowniczych a w 13 interwencjach strażacy usuwali plamy substancji ropopochodnych z jezdni. W okresie wakacji strażacy 118 razy wyjeżdżali do działań związanych z usuwaniem gniazd szerszeni zagrażających mieszkańcom a 13 interwencji było spowodowane przez silny wiatr i opady deszczu.

Na 29 powstałych pożarów w analizowanym okresie w powiecie gorlickim odnotowano:

- 16 pożarów w uprawach i rolnictwie.

- 6 pożarów w obiektach mieszkalnych.

- 5 pożarów w innych obiektach

- 2 pożary środków transportu.

Najtrudniejszą  akcję ratowniczo-gaśniczą w okresie wakacji jaką odnotowali gorliccy strażacy był pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Strzeszyn. Pożar ten był tragiczny w skutkach  w wyniku tego zdarzenia śmierć poniosła starsza kobieta. W akcji trwającej ponad 6 godzin  wzięło udział 38 strażaków i 9 zastępów straży pożarnej. Przypuszczalną przyczyną powstania pożaru było zwarcie instalacji w lampce nocnej zlokalizowanej przy łóżku.

We wszystkich akcjach ratowniczo-gaśniczych w analizowanym okresie brało udział 420 samochodów pożarniczych i 1824 strażaków.

inf. PSP Gorlice, fot. ilustracyjne

Gorlice - najnowsze informacje