środa, 9 listopada 2022 13:45

Gorlice. Jeszcze kilka lat temu byli w szkole. Teraz mogą trafić za kraty nawet na 10 lat

Autor Patryk Trzaska
Gorlice. Jeszcze kilka lat temu byli w szkole. Teraz mogą trafić za kraty nawet na 10 lat

Gorliccy policjanci w sobotę 5 listopada zatrzymali dwóch mieszkańców Gorlic, którzy posiadali przy sobie substancje psychotropowe w ilości prawie 300 gramów! Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

W ostatnią sobotę 5 listopada br., w godzinach wieczornych gorliccy funkcjonariusze wraz z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego w miejscowości Szymbark (powiat gorlicki) zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, którym podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 22 i 23 lat. Jak się okazało byli to mieszkańcy Gorlic, przy których w trakcie przeszukania osób i pojazdu ujawniono substancje psychotropowe w postaci mefedronu w ilości około 300 gr.

Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Następnie zostały im przedstawione zarzuty posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych, udzielania innej osobie substancji psychotropowych, celem osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej oraz pomocnictwa, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec jednego z mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, natomiast wobec drugiego prokurator zastosował dozór Policji i zakaz opuszczania kraju.

inf./fot. KPP Gorlice

Gorlice - najnowsze informacje

Rozrywka