piątek, 8 kwietnia 2022 12:10

Gorlice: Sędzia Anna Maria Wesołowska gościem na konferencji o mediacji

Autor Patryk Trzaska
Gorlice: Sędzia Anna Maria Wesołowska gościem na konferencji o mediacji

W czwartek (7 kwietnia) w  budynku Sokoła w Gorlicach odbyła się konferencja pt. "Mediacja jako skuteczna metoda rozwiązywania konfliktów oraz resocjalizacja nieletnich w Ośrodku Kuratorskim”, w której udział wzięła jedna z najbardziej popularnych sędzi w Polsce - Anna Maria Wesołowska.

Organizowana w historycznej siedzibie Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół"(powiat gorlicki) konferencja to inicjatywa głównie Prezesa Sądu Okręgowego w Nowym Sączu - Zbigniewa Krupy oraz Zastępcy Kuratora Okręgowego w Nowym Sączu -Karoliny Zych – Mosoń. Samo wydarzenie patronatem honorowym objął Burmistrz Miasta Gorlice - Rafał Kukla.  

Podczas konferencji uczestnicy mogli dowiedzieć się wiele o roli mediacji w rozwiązywaniu konfliktów oraz sporów nie tylko prawnych, a także o resocjalizacji nieletnich. W samym wydarzeniu wzięło udział około 100 osób w tym głównie ze środowisk sędziowskich, ale także ludzi związanych z oświatą czy policją.

Niewątpliwie rzeczą, na którą czekała spora część słuchaczy było wystąpienie jednej z najbardziej popularnych sędzi w Polsce. Anny Maria Wesołowska w swojej przemowie podkreśliła role mediacji w otaczającym nas świecie oraz w sprawach sądowych.

Przypomnijmy, że Anna Maria Wesołowska to sędzia Sądu Okręgowego w Łodzi w stanie spoczynku. Jest również jedną ze współautorek ustawy o świadku koronnym, ale sławę na skalę ogólnopolską przyniósł jej program telewizyjny pt. "Sędzia Anna Maria Wesołowska".  

fot. wikimedia commons/Koralik 82

Gorlice - najnowsze informacje