niedziela, 14 sierpnia 2022 13:49

Grad mandatów za picie na Bulwarach Wiślanych. Czy będzie zmiana prawa?

Autor Patryk Trzaska
Grad mandatów za picie na Bulwarach Wiślanych. Czy będzie zmiana prawa?

Chętnych na spożywanie alkoholu na terenie Bulwarów Wiślanych wciąż nie brakuje. Tylko w piątek krakowscy strażnicy miejscy nałożyli 83 mandaty i wykryli 155 wykroczeń związanych ze spożywaniem alkoholu nad Wisłą. Interwencje podzieliły zdania internautów. Czy doczekamy się zmiany prawa?  

Na Facebooku Straży Miejskiej w Krakowie pojawił się post podsumowujący piątkowe interwencje funkcjonariuszy na Bulwarach Wiślanych. "Patrole zwracały uwagę przede wszystkim na spożywanie alkoholu, zakłócanie spokoju i porządku publicznego, zaśmiecanie i zanieczyszczanie miejsc publicznych. Ujawniono łącznie 155 wykroczeń. Nałożono 83 mandaty karne na kwotę 11 200 zł, skierowano 3 wnioski o ukaranie do sądu, pouczono 69 osób." - piszą strażnicy.

W piątek w godzinach wieczorno-nocnych strażnicy miejscy prowadzili intensywne kontrole w rejonie Placu Na Groblach i...

Opublikowany przez Straż Miejska Miasta Krakowa Sobota, 13 sierpnia 2022

Interwencje wywołały szum w Internecie. Na jednym z forum internetowych część użytkowników zwracała uwagę, że funkcjonariusze zajmują się tylko utrudnianiem ludziom wypoczynku. "Najłatwiej jest wlepić mandat za picie piwa nad Wisłą, ale już zająć się poważnymi przestępstwami, to nikomu się nie chce" - pisze jeden z internautów. Z kolei druga część ludzi broniła strażników miejskich, zwracając uwagę, że to tylko ich praca. " To nie wina strażników tylko przepisów. Kazali im tam iść i skontrolować, to musieli to zrobić. Takie są przepisy obecnie." - komentuje inny internauta.

Warto przypomnieć, że na początku czerwca stowarzyszenie 1.kraków złożyło projekt uchwały zakładający utworzenie na terenie Bulwarów Wiślanych strefy, gdzie legalnie można by było spożywać alkohole niskoprocentowe.

Zobacz: Kraków: Legalne picie w plenerze? "Lepsze, niż gdzieś w krzakach". Szykuje się zmiana  przepisów?

Na chwilę obecną nie zapowiada się, aby obowiązujące przepisy miały ulec zmianie.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje