czwartek, 3 marca 2022 11:31

Groźny wypadek autokaru z uchodźcami z Ukrainy. Kilka osób trafiło do szpitala

Autor Katarzyna Jamróz
Groźny wypadek autokaru z uchodźcami z Ukrainy. Kilka osób trafiło do szpitala

Do wypadku autokaru przewożącego uchodźców z Ukrainy do Warszawy, doszło na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Kolonia Siedliszczki (woj. lubelskie). Kilka osób przewieziono do szpitala na badania.

Jak poinformowała lubelska policja, do zdarzenia doszło w czwartek rano. Ukraiński autokar jadąc od Hrebennego w kierunku Warszawy, zjechał z drogi, wjechał do przydrożnego rowu, a następnie przewrócił się na bok. Autobusem podróżowały 73 osoby (uchodźcy z Ukrainy i dwóch kierowców). Na miejsce skierowano straż pożarną, pogotowie ratunkowe oraz policję. Pięć osób zostało zabranych do szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze ustalili, że 47-letni kierujący był trzeźwy.

Zorganizowano dwa autokary (w tym jeden policyjny), które przewiozą pozostałych uczestników w docelowe miejsce. Na czas prowadzonych czynności na drodze wprowadzono ruch wahadłowy. Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Fot.: Policja Lubelska

Ukraiński autokar przewożący uchodźców zjechał do przydrożnego rowu, a następnie przewrócił się. Do zdarzenia doszło dziś rano na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Kolonia Siedliszczki w powiecie świdnickim. Pięć osób zostało przewiezionych do szpitala na badania. Autokarem podróżowały 73 osoby do punktu docelowego w Warszawie. Wyjaśniamy przyczyny zdarzenia. Zorganizowaliśmy autokar, który przewiezie pozostałych uczestników do Warszawy.

Polska

Polska - najnowsze informacje