czwartek, 27 czerwca 2024 14:36

Gwałtowna ulewa przeszła nad powiatem tarnowskim. Strażacy mają ręce pełne roboty

Autor Katarzyna Jamróz
Gwałtowna ulewa przeszła nad powiatem tarnowskim. Strażacy mają ręce pełne roboty

W czwartek (27 czerwca) nad powiatem tarnowskim przeszły intensywne opady deszczu. Jak informuje Tarnow112.pl-Tarnowski Portal Ratowniczy, strażacy obecnie prowadzą liczne działania związanie z podtopieniami oraz usuwaniem powalonych drzew.

Sprawdziły się prognozy synoptyków. W czwartek (27 czerwca) po południu nad powiatem tarnowskim przeszły intensywne opady deszczu. W związku z ulewami strażacy mają ręce pełne roboty.

#UWAGA ‼️ Po przejściu silnej komórki burzowej nad regionem tarnowskim strażacy prowadzą liczne działania związane z...

Opublikowany przez 112Tarnów.pl - Tarnowski Portal Ratowniczy Czwartek, 27 czerwca 2024

Przerwy w dostawie prądu

Jak do tej pory, najwięcej zgłoszeń napływa m.in. z gmin: Tarnów, Wierzchosławice, Skrzyszów oraz Lisia Góra. – Po przejściu silnej komórki burzowej nad regionem tarnowskim strażacy prowadzą liczne działania związane z podtopieniami oraz usuwaniem powalonych drzew. Ze względu na zerwane linie energetyczne występują przerwy w dostawach prądu – informuje Tarnów112.pl-Tarnowski Portal Ratowniczy. W miejscowości Lisia Góra zalało piwnicę w budynku urzędu gminy.

[ALARM OSP LISIA GÓRA] 27.06.2024 O godzinie 13:57 zostaliśmy zadysponowani do zalanej piwnicy w budynku Urzędu Gminy w...

Opublikowany przez OSP LISIA GÓRA Czwartek, 27 czerwca 2024

Jak informuje IMGW, dzisiaj prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 50 mm oraz porywy do 70km/h. Lokalnie możliwy jest grad. – Ciężka sytuacja panuje w Małopolsce w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie na stacji IMGW zanotowano w ciągu 1 godziny 51,3 mm deszczu – informują Polscy Łowcy Burz.

⛈Aktualnie ośrodki burzowe znajdują się w pasie od Ostrowa Wielkopolskiego w Wielkopolsce i Łódź, po woj....

Opublikowany przez Polscy Łowcy Burz Czwartek, 27 czerwca 2024

Fot. Ilustracyjne/Screen z Facebooka

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka