piątek, 24 września 2021 10:51

I etap łącznika autostradowego otwarty! To nie koniec prac [FOTO]

Autor Mirosław Haładyj
I etap łącznika autostradowego otwarty! To nie koniec prac [FOTO]

Od dziś można korzystać w całości z nowo wybudowanego I etapu łącznika autostradowego.

W oficjalnym otwarciu inwestycji uczestniczyli m.in. Stanisław Bukowiec Poseł na sejm na RP, wicemarszałek Łukasz Smółka, Marta Malec-Lech z zarządu województwa, Piotr Dziurdzia i Krzysztof Nowak Radni Sejmiku Wojewódzkiego, Adam Korta Starosta Bocheński, Burmistrz Miasta Bochnia - Stefan Kolawiński, wicestarosta Ryszard Drożdżak oraz Rafał Rudka i Marek Rudnik z zarządu powiatu, Katarzyna Węgrzyn-Madeja dyrektor ZDW oraz przedstawiciele sąsiednich samorządów i wykonawcy.

– Stało się. W końcu po wielu latach możemy przejechać po drodze, która docelowo ma połączyć węzeł autostradowy z drogą krajową 94. Ta inwestycja pokazuje, że działając wspólnie można sprawnie zrealizować zadania. Działania samorządów na przestrzeni kilkunastu lat doprowadziły do tego, że dzisiaj otwieramy tą drogę

– mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

Oficjalne otwarcie inwestycji/Fot.: Starostwo Powiatowe w Bochni
Oficjalne otwarcie inwestycji/Fot.: Starostwo Powiatowe w Bochni

W ramach zrealizowanego etapu wykonano połączenie od węzła autostradowego z Bochni do ul. Krzeczowskiej. Wybudowano całkowicie nową drogę klasy G wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Powstały dwa ronda na skrzyżowaniu z ul. Smyków i z ul. Krzeczowską, mosty i przepust nad rowami melioracyjnymi oraz ścieżka rowerowa.

I etap inwestycji kosztował prawie 36 mln zł. Łączna wartość inwestycji wyniosła ponad 41,5 miliona złotych. Zadanie w 95% było dofinansowane ze środków Unii Europejskiej - blisko 37,5 mln zł oraz z Budżetu Państwa - prawie 4 mln zł. Pozostałe środki zostały pokryte z Budżetu Województwa, Powiatu Bocheńskiego i Miasta Bochni.

Łączna wartość inwestycji to ponad 41,5 miliona złotych/Fot.: Starostwo Powiatowe w Bochni
Łączna wartość inwestycji to ponad 41,5 miliona złotych/Fot.: Starostwo Powiatowe w Bochni
– Mamy to! Właśnie otworzyliśmy I etap łącznika autostradowego w Bochni. Inwestycja kosztowała prawie 36 mln zł, Powiat Bocheński i Miasto Bochnia dołożyły się po 600 tys. zł. Duża część środków pochodziła z Unii Europejskiej. Inwestorem zadania było Województwo Małopolskie

– napisał na Twitterze Adam Korta, starosta bocheński.

Otwarty w piątek (24 września) łącznik to jeden z trzech kroków ku zmniejszeniu obciążenia ruchem na drogach miejskich. Realizacja wszystkich elementów da północno-wschodnią obwodnicę miasta.

Fot. i inf.: Starostwo Powiatowe w Bochni,Twitter

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje