środa, 23 września 2020 09:12

Inwestycje drogowe, ekologia, czy edukacja – to, znajdzie się w Strategii Rozwoju Powiatu Oświęcimskiego

Autor Wiktoria Mitura
Inwestycje drogowe, ekologia, czy edukacja – to, znajdzie się w Strategii Rozwoju Powiatu Oświęcimskiego

21 września w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu samorządowcy powiatu oświęcimskiego ustalili główne obszary wspólnych działań w perspektywie obowiązywania nowej Strategii Rozwoju Powiatu Oświęcimskiego na lata 2021-2030.

W trakcie dyskusji, moderowanej przez przedstawicieli Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego, wskazano cztery podstawowe obszary wymagające uwzględnienia w Strategii Rozwoju Powiatu. Są to:

  • inwestycje drogowe,
  • ekologia – głównie w kontekście walki ze smogiem,
  • transport publiczny,
  • edukacja na poziomie ponadpodstawowym.

W spotkaniu, które odbyło się na zaproszenie starosty oświęcimskiego Marcina Niedzieli uczestniczyli członkowie zarządu powiatu, prezydent Oświęcimia, burmistrzowie i wójtowie gmin z terenu naszego powiatu.

W tym roku kończy się termin ważności dotychczasowej strategii przyjętej na lata 2014-2020. Wykonawcą całego procesu opracowywania strategii rozwoju na lata 2021-2030  jest FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji z Krakowa.

Dla efektywnej realizacji tego przedsięwzięcia został zorganizowany zespół roboczy pod nazwą Konwentu Strategicznego, do którego starosta oświęcimski zaprosił przedstawicieli różnych środowisk z powiatu.

– Prace nad strategią rozpoczęły się od identyfikacji celów i zadań, mających zapewnić długofalowy rozwój społeczno-gospodarczy oraz realizację aspiracji naszej wspólnoty lokalnej – przypomniał starosta Marcin Niedziela.
Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje