wtorek, 16 kwietnia 2024 08:04

Kogo popiera Ireneusz Raś w wyborach na prezydenta Krakowa?

Autor Katarzyna Domagała
Kogo popiera Ireneusz Raś w wyborach na prezydenta Krakowa?

Wielu pewnie nie zdziwi fakt, że Ireneusz Raś poparł Aleksandra Miszalskiego w wyborach na prezydenta Krakowa. "Jestem w koalicji z Aleksandrem Miszalskim i popieram go w wyborach na prezydenta Krakowa" - powiedział w rozmowie z RMF poseł Trzeciej Drogi i wiceminister turystyki.

W poniedziałkowej rozmowie z RMF Ireneusz Raś jednoznacznie poparł kandydaturę Aleksandra Miszalskiego w wyborach na prezydenta Krakowa. Podkreślił, że jest z Miszalskim w koalicji. Jednocześnie zaznaczył, że zna również Łukasza Gibałę.

Kiedyś poznałem obu polityków, gdy należeli do jednej partii i nawet do jednej frakcji, i razem współpracowaliśmy. Dzisiaj jestem w koalicji z Aleksandrem Miszalskim, i moja odpowiedź jest jednoznaczna – wspieram mojego kolegę z koalicji, Aleksandra Miszalskiego – mówił Ireneusz Raś.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2021 roku Ireneusz Raś przystąpił do parlamentarnego klubu Koalicji Polskiej-PSL. Mandat poselski w 2023 roku uzyskał z listy Trzeciej Drogi, zdobywając 27 518 głosów. Aktualnie jest szefem partii Centrum dla Polski, będącej częścią Koalicji Polskiej, oraz klubu parlamentarnego PSL-Trzecia Droga. Pod koniec ubiegłego roku objął stanowisko wiceministra turystyki. Na początku tego roku deklarował również start w wyborach na prezydenta Krakowa.

Ireneusz Raś zapowiada gotowość do startu wyborach na prezydenta Krakowa, ale?
W rozmowie z RMF Ireneusz Raś odniósł się do wyborów na stanowisko prezydenta Krakowa. Powiedział: - Jestem gotowy

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka