środa, 2 października 2019 11:38

Jabłonka. Byli pijani i na zmianę prowadzili samochód. Dzięki turyście poniosą karę

Autor Mirosław Haładyj
Jabłonka. Byli pijani i na zmianę prowadzili samochód. Dzięki turyście poniosą karę

Dzięki obywatelskiej postawie turysty dwóch nietrzeźwych kierujących nie uniknie odpowiedzialności za jazdę na podwójnym gazie.

Sytuacja miała miejsce wczoraj, 1 października 2019r., po godzinie 16:00 w Jabłonce. Turystę, wracającego z wypoczynku swoim samochodem, zaniepokoiło zachowanie kierującego oplem, który jechał przed nim  „wężykiem”  i co chwilę zjeżdżał na pobocze. Wszystko wskazywało na to, że kierowca opla może być pod wpływem alkoholu.

O swoich podejrzeniach powiadomił policję i pojechał za podejrzanie poruszającym się pojazdem. Jak się okazało, oplem poruszały się dwie osoby. W pewnym momencie samochód skręcił w boczną drogę, a kierowca z pasażerem zamienili się miejscami, po czym pojechali kilka ulic dalej. Tam zatrzymali pojazd, wysiedli i poszli do swoich domów. Dużym zaskoczeniem był dla nich widok policjantów, którzy po chwili zapukali do drzwi jednego z mieszkań. Drugi mężczyzna, z ciekawości sam wyszedł przed posesję.  Obaj zostali przewiezieni do Komisariatu Policji w Jabłonce. Badanie potwierdziło, że byli pijani. 43-latek, który kierował pojazdem jako pierwszy, miał 2 promile alkoholu, a jego 49-letni zmiennik - blisko 1,8 promila. Jednocześnie starszy z nich posiadał zakaz prowadzenia pojazdów.

43-latkowi za kierowanie w stanie nietrzeźwości  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny. 49-latek dodatkowo odpowie za  niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, za co grozi kara do 5 lat więzienia.

Fot. i inf.: KPP Nowy Targ

Podhale - najnowsze informacje