czwartek, 1 kwietnia 2021 08:46

Jak dobrać odpowiedni żuraw samojezdny do pracy?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak dobrać odpowiedni żuraw samojezdny do pracy?

Poszukując wszechstronnego urządzenia dźwigowego, z pewnością warto sprawdzić co oferują żurawie samojezdne. W odróżnieniu od swoich stacjonarnych odpowiedników, pozwalają one na realizację projektów w rozmaitych lokalizacjach. Mobilny charakter tychże maszyn jest doceniany przez coraz szersze grono ekip budowlanych, których praca skupia się na montażu konstrukcji oraz transporcie lub przeładunku towarów.

Parametry techniczne to podstawa

Firmy oferujące usługi dźwigowe oddają do dyspozycji żurawie samojezdne o zróżnicowanej charakterystyce. Wybór urządzenia powinien być poprzedzony wnikliwą analizą zarówno miejsca pracy, jak i jej specyfiki. Decydując się na wynajem dźwigów samojezdnych należy wziąć pod uwagę kilka aspektów.

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na udźwig żurawia i upewnić się, że jest on przystosowany do pracy z naszymi ładunkami. Jeśli zależy nam na sprawnym podawaniu elementów na budynku, musimy znaleźć optymalne miejsce do rozstawu żurawia. W tym celu należy znać odległość od budynku w jakiej powinien znajdować się żuraw, a także odległość żurawia od miejsca ustawiania ładunków. Należy również wiedzieć ile miejsca zajmie jego podpora. Niezależnie od rodzaju wykonywanej pracy, powierzchnia na której pracuje urządzenie powinna być stabilna i dopasowana do przenoszenia wysokich nacisków na grunt.

Niezmiernie istotna jest również wysokość budynku, na którym prowadzone będą prace. Dostępne są żurawie samojezdne, których maksymalna wysokość podnoszenia może znacznie się różnić. Należy także sprawdzić czy żuraw zmieści się w hali lub magazynie jeśli planowane jest przeprowadzanie prac wewnątrz budynku.

Gdzie sprawdzają się żurawie samojezdne

W tak zatłoczonych miastach jak Warszawa, żurawie samojezdne zdają się być jedynym sensownym rozwiązaniem w zakresie prac realizowanych na wysokości. Sprawdzają się one znakomicie w miejscach o ograniczonej dostępności i przestrzeni. Można spotkać je zarówno na dużych placach budowy, jak i przy budowie obiektów przemysłowych (magazynów, hal produkcyjnych). Żurawie samojezdne mogą przemieszczać się swobodnie po drogach publicznych, dzięki czemu bez kłopotu dotrą wszędzie tam gdzie są niezbędne i znacznie przyśpieszą prace związane z realizacją danego przedsięwzięcia.

Dostępność żurawi samojezdnych

Na rynku działa wiele firm oferujących profesjonalne usługi dźwigowe polegające na wypożyczeniu danej maszyny na okres realizacji zlecenia. Jeśli zależy Ci na pełnym bezpieczeństwie i pewności wykonywanej pracy, postaw na firmę dysponującą doświadczoną kadrą operatorów oraz oferującą wynajem dźwigów objętych stosowną polisą OC. Usługi Transportowo-Dźwigowe Tomczyk to sprawdzony partner budowlańców z miasta Warszawa, którzy chcą zrealizować swoje zadania efektywnie, przy jednoczesnym ograniczaniu kosztów związanych z zakupem profesjonalnych maszyn.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje