czwartek, 20 sierpnia 2020 07:35

Jak dopasować koszulę do sylwetki kobiety?

Autor Głos 24
Jak dopasować koszulę do sylwetki kobiety?

Bez wątpienia koszula damska jest jednym z głównych elementów garderoby kobiecej szafy, która idealnie wpisuje się w biznesowy dress code. Pasuje ona niemal do wszystkiego, a do tego sprawdzi się rewelacyjnie przy każdej okazji. Będzie doskonała dla pani bizneswoman, dla recepcjonistki czy dla ekspedientki w biurze obsługi klienta. Wybierając koszulę, należy kierować się wygodą jej noszenia, jakością materiału i samego wykonania, a do tego i perfekcyjnym wyglądem. Nad ostatnią kwestią chcielibyśmy skupić się w sposób szczególny, próbując podsunąć wskazówki, jak dopasować koszulę biznesową idealnie do figury danej kobiety. Jesteście gotowe?

Dlaczego należy dopasować krój do sylwetki?

Bo tylko to jest w stanie pozwolić kobiecie wyglądać w takiej koszuli dobrze. I choć wydawać by się mogło, że damskie koszule biznesowe to prawdziwe klasyki mody, to mimo wszystko ich rodzajów pod względem kroju jest naprawdę bardzo dużo i nie wszystkie pasują idealnie do każdej z kobiet. Wybierając koszulę, która nie będzie do nas pasować, możemy optycznie dodać sobie kilogramów, skrócić szyję, czy zamiast zatuszować, jeszcze bardziej wyeksponować mankamenty naszej figury. Kluczowe znaczenie w tym wszystkim ma fakt, by dokładnie określić, jakim typem figury jesteśmy my same. Klepsydra, jabłko, gruszka, kolumna, a może trójkąt? W zależności od tego, do jakiego typu kobiet należymy, taki też jej rodzaj powinniśmy dla siebie właśnie wybrać.

Idealna koszula dla klepsydry?

Klepsydra to kobieta, która ma szerokie ramiona i biodra, a wąską talię. W takim przypadku należy stawiać na taliowane koszule o kroju slim fit, które podkreślą to, co w tej figurze najpiękniejsze, a więc talię. Propozycji jest tutaj bardzo dużo. Klasyka o zwężanym kroju w talii, wiązana w talii na kokardę, drapowana. Lepiej nie eksperymentować z bufiastymi rękawami, które jeszcze bardziej powiększą ramiona, chyba, że dobierzemy do tego trapezowe spódnice, które pozwolą nam uzyskać odpowiednie proporcje. Dobrze jest także postawić na klasyczną koszulę, którą w talii można związać paskiem w kontrastowym kolorze. Damskie koszule biznesowe nie muszą być nudnymi stylizacjami bez polotu, ale mogą one wyglądać naprawdę wyśmienicie na ciele każdej kobiety, także takiej, która nosi odzież plus size.

Jaką koszulę powinno założyć jabłko, a jaką gruszka?

Jabłko to sylwetka, która ma szczupłe ramiona i nogi, do tego kształtne piersi, ale niestety niezbyt zadowalający brzuch, który tworzy wokół ciała oponkę. Jak więc dopasować tutaj koszulę? Idealnie sprawdzi się taka, która podkreśli dekolt, skupiając nieco na nim swoją uwagę, ale oczywiście nie eksponując go w sposób zbyt mocny. Idealne będą koszule o kroju trapezowym, rozszerzane od linii biustu lub w formie baskinki. Często też w tym wydaniu sprawdzą się koszule kopertowe, które na brzuchu mają ukośną linię zapięcia. W przypadku zaś gruszki, mamy tutaj zgrabne ramiona, mały biust, wcięcie w talii i niestety, ale stosunkowo obszerne biodra. Tutaj można wybierać taliowane koszule biznesowe, które doskonale podkreślą górę, łącząc je z obficie marszczonymi spódnicami. Można także wybierać tutaj koszule z bufkami czy szerokimi rękawami, a do tego w połączeniu ich ze spodniami.

damskie koszule biznesowe

Doskonała propozycja dla kolumny

Kolumna, to kobieta niemal prosta od góry do dołu. Może być niska, wręcz filigranowa lub bardzo wysoka. Nie ma jednak ani wyrazistego wcięcia w talii, nie ma szerokich ramion czy bioder. Taki typ figury kocha damskie koszule biznesowe, bo pasują one do wszystkiego i zawsze wyglądają naprawdę bardzo dobrze. Można tutaj bawić się proporcjami i objętościami. Idealnie będą tutaj wyglądały i klasyczne koszule wkładane w spodnie lub w spódnicę, ale także i takie, które mają ciekawe dodatki, a więc na przykład wiązane fulary, bufki na ramionach, szarfy czy drapowaną talię. Tutaj w każdej z dostępnych opcji, kolumna będzie wyglądała perfekcyjnie.

Figura trójkąta i odpowiednia do tego koszula biznesowa

Pozostała nam na sam koniec figura trójkąta. Mamy więc tutaj szerokie ramiona, a do tego wąskie biodra, która totalnie niszczą proporcje, jeśli chodzi o kobiecą sylwetkę. Wybierając koszule biznesowe dla takiego typu figury, należy przede wszystkim optycznie zmniejszyć górę, a powiększyć dół. To stanowi rzecz najważniejszą. Idealnie sprawdzą się tutaj totalnie proste kroje, typowe klasyki z kołnierzykiem, zapinane, w subtelnej kolorystyce. Należy łączyć je w takim przypadku z większymi spódnicami, w stylu midi, trapezowymi lub falbaniastymi, by tylko powiększyć dolne partie ciała.

Jak widać, w każdym przypadku, aby kobieta mogła wyglądać dobrze, kluczowe znaczenie ma odpowiednio dopasowany strój biznesowy. W przypadku klasycznej wydawałoby się koszuli, nie każda będzie idealną dla wszystkich kobiet. Warto wybrać ją pod swoją figurę, a wtedy i doskonale będziemy się prezentować i tak też będziemy się czuć w każdej odzieży.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje