czwartek, 14 kwietnia 2022 11:56

Jak konserwować podwozie?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak konserwować podwozie?

Największą zmorą każdego posiadacza samochodu jest rdza. Jej pojawienie się jest właściwie nieuniknione, możemy jednak ten proces znacząco opóźnić, przeprowadzając odpowiednią konserwację. Elementem, które jest najbardziej narażone na wystąpienie korozji jest podwozie. Fabryczne zabezpieczenie antykorozyjne wystarcza jedynie na kilka lat. Czy wiesz, w jaki sposób konserwować podwozie samochodu?

Konserwacja podwozia - dlaczego jest ważna?

Podwozie jest tym elementem samochodu, które jest najbardziej narażone na zniszczenie i korozję. Uszkodzenia wynikają przede wszystkim przez działanie piasku, żwiru czy kamieni, warto jednak zaznaczyć, że największym zagrożeniem dla podwozia jest zima. To wtedy na drodze zalega śnieg, a podwozie ma ciągły kontakt z wilgocią, która powoduje korozję. Poza tym dochodzi do tego działanie soli drogowej, a stąd już prosta droga do wystąpienia poważnych ognisk korozji, którą trudno jest zatrzymać. To właśnie dlatego konserwacja podwozia jest tak ważnym działaniem, które należy powtarzać co kilka lat.

Na czym polega zabezpieczenie podwozia samochodu?

Proces zabezpieczenia podwozia polega na zastosowaniu specjalistycznych środków konserwujących, które uniemożliwiają wilgoci wnikanie wewnątrz elementów. Aby zabezpieczenie miało sens i było skuteczne, najpierw należy pozbyć się wszelkich ognisk rdzy, o ile takie już wystąpiły. Nałożenie środka konserwującego na istniejącą już rdzę będzie nieskuteczne, a wręcz przeciwnie, może przyspieszyć proces korodowania. Do konserwacji podwozia używa się środków na bazie wosków, gum i mas bitumicznych. Konserwację podwozia najlepiej przeprowadzić w profesjonalnym serwisie.

Jak konserwować podwozie?

Jak konserwować podwozie? Konserwacja podwozia powinna rozpocząć się od zdemontowania wszystkich osłon, nadkoli czy innych luźnych elementów. Kolejnym krokiem jest dokładne i sumienne mycie podwozia. Najwygodniej jest użyć do tego celu myjki ciśnieniowej, która dokładnie usunie wszystkie zanieczyszczenia. Kolejnym krokiem jest odczekanie, by podwozie dokładnie wyschło. Przed przystąpieniem do właściwej konserwacji podwozia, należy pozbyć się wszelkich śladów rdzy. Jeśli jej ogniska są niewielkie, być może wystarczy jedynie zeszlifować zardzewiałe fragmenty. Jeśli jednak pojawiają się duże ubytki, konieczne może się okazać wspawanie nowej blachy. Konserwacja podwozia samochodu dotyczy tylko i wyłącznie elementów podwozia - należy uważać, by środki konserwujące nie dostały się do układu wydechowego, gdyż będą powodować nieprzyjemny zapach podczas jazdy. Wszystkie elementy układu wydechowego należy zabezpieczyć. Powierzchnię przed konserwacją należy odtłuścić benzyną ekstrakcyjną, a następnie pokryć podwozie podkładem cynkowym. Zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi i wilgocią podwozie będzie mniej narażone na wystąpienie korozji, co przedłuży żywotność samochodu.

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje

Rozrywka