wtorek, 29 września 2020 10:37

Jak naładować baterie jesienią?

Autor Głos 24
Jak naładować baterie jesienią?

Jak radzić sobie ze spadkiem energii i motywacji, która często dopada nas podczas jesiennych miesięcy? Podpowiadamy, w jaki sposób zadbać o swoje samopoczucie!

Nadeszła pora roku, która, choć piękna, zwiastuje koniec ciepłych chwil, krótkie dni oraz spadek energii. Wielu z nas zastanawia się, czy można przeciwdziałać w jakiś sposób negatywnym skutkom jesieni. Czy to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak! Jakie są najlepsze sposoby na jesienną chandrę?

Self-care przede wszystkim

Choć brzmi to banalnie, najlepszy sposób na zastrzyk energii jesienią to zadbanie o siebie. Postawienie siebie na pierwszym miejscu. Jeśli zadbamy o zaspokojenie naszych potrzeb, nasz organizm się odwdzięczy. Zasoby energii, które w innym wypadku byłyby spożytkowane na usiłowanie odzyskania równowagi i optymalnych dla nas warunków, będa mogły być spożytkowane w inny sposób. Oczywiście, nie ma złotego środka i idealnego dla wszystkich sposobów - każdy z nas ma przecież inne potrzeby! Jedną z nich jest jednak potrzeba relaksu i odpoczynku. Jednak i postrzeganie wspomnianego relaksu czy wypoczynku dla każdego z nas oznacza coś innego. Jedni kojarzą je z typowo jesiennym czytaniem książki pod kocem z kubkiem gorącej herbaty czy kakao w ręku, inni zaś upatrują w nich jogę lub ćwiczenia innego typu, a jeszcze inni wyjazd na łono natury.

Relaks nad morzem

Dla tej ostatniej grupy osób w szczególności polecamy wyjazd nad Bałtyk. Dlaczego akurat morze i dlaczego akurat jesienią? Po pierwsze, w tym okresie w nadmorskim powietrzu znajduje się więcej jodu, który ma zbawienne działanie dla naszego organizmu. Po drugie, jesienią nad Bałtykiem nie natrafimy na tłumy turystów, nie tylko na deptakach, ale i na plażach. Jeśli chcemy wybrać naprawdę spokojne miejsca, polecamy unikanie najbardziej popularnych kurortów, a wybranie mniejszych miejscowości. Po trzecie, poza sezonem ceny nad morzem spadają, dzięki czemu możemy wydać mniej pieniędzy w restauracjach czy na noclegach. Po czwarte - w końcu to Bałtyk! Szum morza jest niezwykle relaksujący, spacery po plaży zapewniają ruch, świeże powietrze bez smogu i kojącą atmosferę. Wspaniałe warunki do wypoczynku.

Dla wszystkich, którym w szczególności zależy na odpoczynku, prywatności i komforcie, polecamy niezastąpione apartamenty z widokiem na morze. Pobyt w nich gwarantuje odprężenie, bezpieczeństwo i niezwykłą swobodę. Ciekawą opcją są nowoczesne apartamenty w Mielnie (np. https://dunebeachresort.com/apartamenty), które położone są tuż przy plaży. Zapierający dech w piersiach widok na wschody i zachody słońca nad Bałtykiem jest na wyciągnięcie ręki. W takich warunkach bez trudu można oddać się błogiemu relaksowi i postawić na odprężenie.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje