środa, 12 kwietnia 2023 08:28

Jak prawdziwie usłyszeć i zobaczyć dziecko? - wyjątkowe spotkanie w Krakowie!

Autor (red)
Jak prawdziwie usłyszeć i zobaczyć dziecko? - wyjątkowe spotkanie w Krakowie!

Cykl spotkań „Mądre życie” prowadzony przez Fundację MALAK to przestrzeń dialogu, w której poruszane są ważne kwestie społeczne. Już 17 kwietnia odbędzie się kolejne spotkanie serii, które poprowadzi doświadczona psycholożka i terapeutka - Jolanta Martis.


Uczestnicy spotkania postarają się wspólnie znaleźć odpowiedź na pytanie: Jak prawdziwie usłyszeć i zobaczyć dziecko? Przewodniczką będzie wyjątkowa osoba, terapeutka w Poradni MALAK: Jolanta Martis - terapeuta dziecięcy z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem. Poza sesjami terapeutycznymi prowadzi również szkolenia i warsztaty dotyczące fundamentalnej relacji dziecko-rodzic. Oprócz tego, oferuje konsultacje w hospicjum w Wielkiej Brytanii i jest członkiem British Association of Play Therapists.

W codziennym zabieganiu trudno jest nam spojrzeć na świat oczami dziecka, wejść w jego perspektywę i przede wszystkim - zrozumieć ją. Dzieci komunikują bardzo wiele, ale aby odbierać te bardzo często niejasne komunikaty trzeba SŁYSZEĆ I WIDZIEĆ!  Jest to szczególnie ważne, kiedy dziecko zmaga się ze stratą, traumą, albo trudnymi doświadczeniami i póki co nie rozumie swoich emocji, a tym bardziej nie umie o nich rozmawiać.

Spotkanie, które rozpocznie się o godz. 18:30 w siedzibie Fundacji MALAK, będzie impulsem, aby spojrzeć w głąb siebie i zbadać swoje podstawowe przekonania na temat dzieci i procesu terapeutycznego. Poruszone zostaną między innymi kwestie odpowiedzi na pytania jak usłyszeć dziecko i zrozumieć jego sposób postrzegania rzeczywistości, reakcji na wydarzenia oraz związanymi z nimi emocji. Jak sprawić, by dzieci czuły się bezpieczne i potrafiły się przed nami otworzyć, powierzyć nam swój ból? Pokażemy jak ważną rolę w procesie budowania relacji z dziećmi pełni zabawa!

Fot. Fundacja MALAK
Kraków

Kraków - najnowsze informacje