piątek, 2 lipca 2021 11:23

Jak wybrać dostawcę internetu w powiecie wielickim i okolicach?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak wybrać dostawcę internetu w powiecie wielickim i okolicach?

Powoli nie wyobrażamy sobie współczesnego życia bez stałego dostępu do internetu. Stały dostęp do sieci ułatwia nam codzienne funkcjonowanie, jest kanałem komunikacji, dostawcą rozrywki, edukacji, umożliwia nam pracę i naukę. Jednak, aby korzystanie z zasobów sieci było wygodne, musimy wybrać odpowiedniego dostawcę tej usługi. Na co zwrócić uwagę, jeśli chcemy podłączyć swój dom lub mieszkanie do internetu w powiecie wielickim, myślenickim i okolicach? Podpowiadamy.

Jakość dostarczanego internetu

Praca czy rozrywka przez internet mają sens tylko wówczas, gdy dostęp do sieci jest niezakłócony. W przypadku niestabilnego łącza będziemy mieli duże trudności z pobraniem większych plików, graniem online czy oglądaniem filmów i seriali na platformach streamingowych w jakości HD - o bezproblemowej pracy nie wspominając. Dobry dostawca internetu w swojej ofercie posiada rozwiązanie, jakim jest internet światłowodowy. To łącze, które do przesyłania danych wykorzystuje fale świetlne.To gwarantuje nie tylko stały sygnał, ale również przepustowość łącza na poziomie odpowiednim do naszych potrzeb. To komfort, którego jako klienci oczekujemy. W sytuacji, gdy dostawca nie ma w pobliżu sieci światłowodowej, powinien nam zaoferować wysokiej jakości łącze radiowe, które charakteryzuje się szybkością do 30 Mb/s. Dobre parametry internetu umożliwiają szybkie przesyłanie i odbieranie danych, co powinien wykazać stosowny test, który możemy wykonać samodzielnie w domu.

Pakiety

Parametry techniczne sieci są ważne, ale równie istotnym aspektem jest cena, jaką miesięcznie będziemy musieli zapłacić za dostęp do internetu szerokopasmowego. W tym celu zazwyczaj porównujemy oferty kilku dostawców. Konkurencja w tym względzie jest całkiem spora, dlatego warto zwrócić uwagę, co poza internetem proponuje dana firma. Dzięki pakietom, które powinny być konfigurowalne (tzn. dobieramy usługi wedle własnych potrzeb), wysokość miesięcznych opłat powinna być niższa niż w wypadku, gdy korzystamy z pojedynczych usług kilku różnych firm. Dlatego warto od razu wybrać najważniejsze usługi w jednej firmie - internet, telewizję oraz telefon stacjonarny.

Wsparcie techniczne

Mimo wysokiej jakości łącza i akcesoriów awarie internetu, np. z powodu zerwanego kabla światłowodowego przez drzewo lub słupa, nadal są możliwe. Nie oznacza to, że dobry dostawca zostawia w tej sytuacji klienta bez informacji na temat działań, jakie podjął, aby zlikwidować wszelkie niedogodności. Dobry dostawca reaguje najszybciej jak to możliwe. Firma dostarczająca internet musi korzystać z usług fachowców, którzy prawidłowo zainstalują internet u klienta, a w razie jakichkolwiek trudności - dokonają napraw lub udzielą informacji i wskazówek telefonicznie.

Wiemy, jak ważny jest dla Ciebie stały dostęp do sieci. W Fiberlink oferujemy łącze internetowe o przepustowościach ustalonych z myślą o różnych potrzebach - 150/15 Mb/s, które wystarczy na codzienną pracę i korzystanie z podstawowych usług. 400/30 Mb/s zapewniające satysfakcjonujące doświadczenia w grach wideo, serwisach streamingowych czy wideorozmowach oraz 900/50 Mb/s, czyli łącze o przepustowości dla szczególnie wymagających. W naszym zasięgu znajduje się ponad 120 000 gospodarstw w Małopolsce.

Gdzie znajdziesz nasze łącza? Jesteśmy obecni w powiecie wielickim i myślenickim ale również w Krakowie oraz powiecie krakowskim i bocheńskim. Sprawdź, jak szerokopasmowe łącze internetowe umożliwi Ci stałe połączenie z siecią i korzystanie ze wszystkich jej dobrodziejstw w atrakcyjnej cenie.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje