poniedziałek, 31 maja 2021 08:02

Jak zacząć przygodę z zakładami sportowymi online?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak zacząć przygodę z zakładami sportowymi online?

Sport to źródło endorfin oraz emocji. Najlepsze rozgrywki przyciągają wzrok fanów z całego świata. Towarzyszą temu ogromne pieniądze. Zarobki sportowców liczy się w milionach. Zakłady bukmacherskie przez długi czas funkcjonowały w formie stacjonarnej. Rozwój technologii sprawił, że ruch przeniósł się niemal całkowicie do sieci. W jaki sposób zacząć swoją przygodę z obstawianiem, aby wyciągnąć z nich jak najwięcej?

Firmy na rynku

W polskiej przestrzeni działa przynajmniej kilkanaście podmiotów, posiadających zezwolenie Ministra Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych. Nowi bukmacherzy online kuszą ofertą, promocjami oraz kursami.

W sieci można znaleźć również zagraniczne witryny, posiadające wsparcie w języku polskim. Nie posiadają jednak licencji. Gra w takim podmiocie przynosi pozorne korzyści, ale wiąże się z ryzykiem prawno-finansowym. Lepiej posiadać konto u legalnego bukmachera, działającego w zgodzie z polskim prawem i spać spokojnie.

Gotówka na start

Zakłady bukmacherskie starają się wyróżnić na tle konkurencji. Najprościej osiągnąć to w postaci bonusu powitalnego. Drogi są dwie. Jedna zakłada maksymalizację kwoty promocji, przy jednoczesnym, niemałym kryterium obrotowym. Druga pozwala na łatwiejszą wypłatę dodatku, ale ogranicza potencjalną wygraną. Którą opcję wybrać?

Na początkowym etapie warto przetestować obie. Bonusy mogą być kapitałem początkowym, pozwalającym na swobodną, dalszą grę. Najpopularniejszy dodatek na rynku to podwojenie depozytu. Inną opcją jest ubezpieczenie zakładu (przegrana = zwrot) albo darmowa gotówka. Warunki obrotu można znaleźć w regulaminie promocji i lepiej uważnie je przeczytać.

Płynność gry

Depozyt na koncie księguje się w czasie rzeczywistym. Nieco inaczej wyglądają wypłaty. Warto przed założeniem konta, sprawdzić dostępne kanały płatności oraz czas realizacji. Najsprawniejsi, wykonują przelewy przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Klasyczna formuła to zlecenie tradycyjne, wysyłane w dniu następnym.

W kontekście płynności oraz samych zakładów istotną rolę pełni kontrowanie zdarzeń. Pozwala na ograniczenie ryzyka, związanego z ekstremalnymi końcówkami. Historia zna wiele przypadków powrotów drużyn, a nie ma niczego gorszego od przegranej na ostatniej prostej. Zakłady bukmacherskie czasami pozwalają na funkcję cash-outu. Przed skorzystaniem z tej opcji, warto zapoznać się z warunkami oraz stawką. Może okazać się, że będzie to skrajnie niekorzystne rozwiązanie i lepiej uzbroić się w cierpliwość.

Rozpoczęcie przygody w trzech krokach

Rejestracja u bukmachera online zajmuje średnio kwadrans. Pierwszy etap to wypełnienie formularza. Dane personalne, adres zamieszkania, konto bankowe oraz dowód osobisty wystarczą do przejścia dalej.

Większość podmiotów wymaga weryfikacji konta przed postawieniem pierwszego zakładu. Czasami zdarza się, że można dokonać tego przed zleceniem pierwszej wypłaty. Wystarczy załączyć zdjęcia dowodu osobistego z dwóch stron, chociaż innowacyjna metoda pozwala na weryfikację za pośrednictwem konta bankowego.

Przy rejestracji konieczne jest zaznaczenie chęci otrzymania bonusu powitalnego. Po tym etapie następuje wpłata. Depozyt należ dostosować do możliwości oraz maksymalnego bonusu. Metody wpłaty to m.in.  przelew internetowy, karta debetowa (kredytowa) oraz płatności elektroniczne (tzw. portfele).

Podsumowanie

Zakłady bukmacherskie online to wygodna forma dla obstawiających. Pozwalają na stały dostęp do konta oraz środków. Umożliwiają kontrowanie zdarzeń na żywo, zlecanie wypłat przez Internet oraz stały podgląd statystyk.

Przed rozpoczęciem swojej przygody w zakładach warto określić długoterminowy cel, a także strategię. Granie wielu zdarzeń z wysoką wygraną posłuży do celów rekreacyjnych. Lepiej dzielić kupony i stosować strategię maksymalnie trzech typów na pojedynczym. Znacznie zwiększa to szansę powodzenia, a u wielu podmiotów umożliwia tzw. grę bez podatku. W tej formule bukmacher bierze na siebie ciężar 12% stawki od kuponu. Warunki promocji trzeba sprawdzić indywidualnie na stronie firmy.

Sport

Sport - najnowsze informacje