wtorek, 30 listopada 2021 06:54

Jakie są objawy wariantu Omikron? Ekspert wyjaśnia

Autor Mirosław Haładyj
Jakie są objawy wariantu Omikron? Ekspert wyjaśnia

WHO oceniło nowy wariant (Omikron) jako niebezpieczny. Jak wyglądają objawy zakażenia mutacją koronawirusa? Informacji udzieliła doktor Angelique Coetzee z RPA, która ją odkryła.

Doktor Angelique Coetzee z RPA, która odkryła Omikron, miała już ponad 30 pacjentów zakażonych odmianą Omikron. Według podanych przez nią informacji, zakażonymi w większości byli mężczyźni poniżej 40 toku życia, z których mniej niż połowa była zaszczepiona.

Pacjenci dr Coetzee przede wszystkim byli skrajnie zmęczenie. Zakażeniu towarzyszyły bóle mięśni, drapanie w gardle oraz suchy kaszel. W przypadku tej mutacji charakterystyczna utrata węchu i smaku pojawiała się rzadziej.

– Mieliśmy jeden bardzo ciekawy przypadek dziecka w wieku około 6 lat. Miało gorączkę i bardzo wysokie tętno, zastanawiałam się, czy powinnam je hospitalizować. Dwa dni później okazało się, że dziecko czuło się znacznie lepiej

– relacjonuje cytowana przez PolskaTimes.pl lekarka.

Nowy wariant koronawirusa po raz pierwszy wykryto w Republice Południowej Afryki 24 listopada. W Europie najpierw pojawił się w Belgii.

Wykryto go również m.in. w takich państwach jak: Niemcy, Włochy, Wielka Brytania, Holandia, Japonia, Czechy, Tajlandia, Katar, Oman, Brazylia, Egipt i Turcja.

Inf.: Polska Times

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje