poniedziałek, 21 grudnia 2020 15:48

Jakie są rodzaje łańcuszków?

Autor Artykuł sponsorowany
Jakie są rodzaje łańcuszków?

Łańcuszek ze złota to klasyka, która sprawdzi się zawsze i wszędzie. Doda blasku prostym kreacjom, a subtelnie dopełni te pełne stylowego przepychu. To pewne, że należy mieć choć jeden egzemplarz w szkatułce z biżuterią. Warto jednak przyjrzeć się tej ponadczasowej ozdobie bliżej.

Poza długością oraz rodzajem kruszcu równie istotny okazuje się sam splot. Łańcuszek pancerka, linka czy może figlarny lisi ogon? Wyjaśniamy, co kryje się pod tymi nazwami.

Dla minimalistek – łańcuszek pancerka, linka i ankier

Osobie, którą interesuje biżuteria ze złota sklep online zwykle proponuje kilka rodzajów łańcuszków. Różnią się one ustawieniem i kształtem maleńkich metalowych oczek. To właśnie od tego zależy to, jak prezentują się na szyi oraz czy da się dobrać do nich zawieszkę. Kobiety ceniące minimalizm mogą postawić na fason, który nigdy nie wyjdzie z mody, jakim jest łańcuszek pancerka. Ozdobę tworzą dość duże, nieco spłaszczone ogniwa o zaokrąglonych bokach, które wspaniale odbijają światło.

Oszczędnym kształtem zachwyca też splot typu ankier, przypominający łańcuch kotwicy. Owalne, rzadziej prostokątne oczka łączone pod kątem 90 stopni układają się w regularny motyw. Mniejsze ogniwa pozwalają na dobranie do łańcuszka zawieszki, większe świetnie wyglądają samodzielnie, dodając szyku nawet codziennym stylizacjom. Okrągły, nieustępujący mu pod żadnym względem wariant to natomiast rolo.

Dużą popularnością cieszy się również splot linka, szczególnie w cienkiej wersji. Składają się na niego niewielkie, gęsto ułożone ogniwa z niemal niewidocznymi łączeniami. To złoty łańcuszek miękko układający się na szyi, lśniący przy każdym ruchu. Należy zachować delikatność w jego użytkowaniu, ponieważ łatwo go złamać.

Łańcuszek ze złota o fantazyjnym kształcie

Miłośniczki dekoracyjnej biżuterii mogą sięgnąć po bardziej skomplikowane sploty. Wyjątkowy urok wyróżnia oczywiście singapurkę. Jej oczka przypominają te wykorzystane w modelu ankier, lecz okazują się znacznie drobniejsze. Połączone tak, aby subtelnie skręcały się na całej długości, tworzą bardzo kobiecą kompozycję. Uwagę przyciąga też łańcuszek ze złota o splocie zwanym lisim ogonem. To “puszysta” plecionka przypominająca warkocz. Cechuje ją wspaniała lekkość, a złoto to kruszec, który pasuje do niej najlepiej.

Klasy nie można odmówić również łańcuszkom w typie gucci. To harmonijny motyw zbudowany z nieco wydłużonych oczek, przedzielonych na środku. Lekko wyprofilowany kształt idealnie odbija światło. Nie sposób też nie wspomnieć o splocie kordel, który zwykle występuje w grubszej opcji, na której widać misterne wykonanie. Przypomina on linkę czy sznurek. Oczka bywają lane lub dmuchane. To niezwykle gustowny wzór, nierzadko pojawiający się w zestawach biżuterii.

Elegancka biżuteria ze złota – sklep online Zeccoro.pl

Jeśli chodzi o akcesoria takie jak biżuteria ze złota sklep online Zeccoro.pl zapewnia bogaty wybór. W asortymencie znajdują się wszystkie z wymienionych rodzajów łańcuszków, co ułatwia wybór tego idealnego, pasującego zarówno na dzień, jak i na wyjątkowe wyjście.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje