piątek, 14 stycznia 2022 14:12

Jeden kierowca, trzy mandaty i 20 punktów karnych! To rekordzista w powiecie i województwie?

Autor Głos 24
Jeden kierowca, trzy mandaty i 20 punktów karnych! To rekordzista w powiecie i województwie?

Policjanci z grupy SPEED z wadowickiej komendy zatrzymali kierującego Land Roverem, który pędził z prędkością 138 km/h, wyprzedzając na zakrętach i podwójnej ciągłej. Mężczyzna stracił prawo jazdy, został ukarany wysokimi mandatami i otrzymał 20 punktów karnych. To tegoroczny rekordzista w powiecie wadowickim.

We wtorek (11 stycznia) policjanci ruchu drogowego z wadowickiej komendy, patrolując drogę powiatową nr 1768 w miejscowości Wyźrał, zauważyli samochód jadący z nadmierną prędkością. Podążając za nim, zorientowali się, że kierowca pędził z prędkością 138 km/h w obszarze, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Co więcej, kierowca land rovera wyprzedał inne pojazdy na zakrętach oznaczonych znakami ostrzegawczymi jako te niebezpieczne, a także na „podwójnej ciągłej”. Gdy policjanci zatrzymali land rovera do kontroli, okazało się, że za kierownicą siedzi 56-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego.

Mężczyzna stracił prawo jazdy. Ponadto, za popełnione wykroczenia, zgodnie z nowym taryfikatorem, który obowiązuje od 1 stycznia 2022 r., został ukarany trzema mandatami karnymi na łączną kwotę 3700 złotych oraz 20 punktami karnymi (za przekroczenie prędkości o 88 km/h – mandat w wysokości 2500 złotych i 10 pkt, za niestosowanie się do znaku P-4 – mandat w wysokości 200 złotych i 5 pkt, za wyprzedzanie na zakrętach – mandat w wysokości 1000 złotych i 5 pkt).

– Zatrzymany kierowca, na którego nałożono w sumie trzy mandaty (w tym jeden maksymalny), na chwilę obecną jest rekordzistą, jeżeli chodzi o powiat wadowicki. Wobec mężczyzny wyciągnięte zostały maksymalne konsekwencje. W związku z tymi przewinieniami, kierowca został ukarany mandatami i utartą prawa jazdy ma trzy miesiące. Po tym czasie uprawnienia zostaną mu zwrócone, o ile w tym okresie mężczyzna nie zostanie zatrzymany do kontroli drogowej, prowadząc pojazd bez wymaganych dokumentów

– powiedziała w rozmowie z redakcją Głosu oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach, asp. Agnieszka Petek.

Jak poinformował nas rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, mł. insp. Sebastian Gleń to obecnie jeden z najwyższych, o ile nie najwyższy mandat w Małopolsce (policja na ten moment nie dysponuje jeszcze odpowiednim rankingiem, który by to potwierdził).

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest przyczyną większości drogowych zdarzeń, także tych najtragiczniejszych.

– Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego

– apelują policjanci.

Inf. i foto: KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje