piątek, 23 grudnia 2022 09:13

Jej książki uwielbiali najmłodsi. Nie żyje znana pisarka. "Na zawsze w naszych sercach"

Autor Katarzyna Jamróz
Jej książki uwielbiali najmłodsi. Nie żyje znana pisarka. "Na zawsze w naszych sercach"

– Z ogromnym bólem informuję, iż dnia 19 grudnia 2022 r., odeszła od nas na zawsze, najukochańsza żona i mama Kasia Huzar-Czub – przekazał za pośrednictwem Facebooka, mąż pisarki.

Katarzyna Huzar-Czub znana była z licznych inicjatyw adresowanych do najmłodszych. Pisała książki, które przybliżały dzieciom postacie słynnych kompozytorów, np. "Ignacy Jan i jego plan" czy "Henio i cztery struny". Wspólnie z Michałem Rusinkiem wydała książkę "Rodzinne rymowanki" z wierszykami o codzienności życia dzieci i rodziców.

Była inicjatorką szeregu warsztatów i zajęć dla dzieci. W szczecińskiej filharmonii prowadziła m.in. warsztaty muzyczne "Raniutto". Współtworzyła duet edukacyjno-wydawniczy Akukulele.

– Z wielkim bólem informujemy, że odeszła Kasia Huzar-Czub - autorka wyjątkowych książek dla dzieci, tłumaczka, wspaniała osoba i wieloletnia współpracowniczka Filharmonii, w której prowadziła warsztaty dla najmłodszych melomanów - Raniutto. Rodzinie, przyjaciołom oraz wszystkim bliskim Pani Kasi, w imieniu całego zespołu Filharmonii, składamy najszczersze kondolencje.
Droga Kasiu, zostaniesz na zawsze w naszych sercach i pamięci

– poinformowała za pośrednictwem Facebooka Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Z wielkim bólem informujemy, że odeszła Kasia Huzar-Czub - autorka wyjątkowych książek dla dzieci, tłumaczka, wspaniała...

Opublikowany przez Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie Czwartek, 22 grudnia 2022

Fot. Ilustracyjne/Unsplash

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka