piątek, 1 października 2021 16:34

Jesień w Tatrach: aktualne remonty i utrudnienia w górach

Autor Edyta Sowa
Jesień w Tatrach: aktualne remonty i utrudnienia w górach

Mimo, że jesień w górach jest piękna, o ile pogoda pozwala i świeci słońce mieni się różnymi barwami, niestety pod warstwą kolorów jest często ślisko, podłoże bywa niedosuszone, bo w pewne zakątki promienie słońca już nie docierają. Jest to też czas remontów i utrudnień na szlakach. Tatrzański Park Narodowy informuje o tych wszystkich zmianach.

-Czerwono znakowany szlak turystyczny na odcinku: Kozia Przełęcz – Kozi Wierch – Przełączka nad Dolinką Buczynową zostaje zamknięty (w obu kierunkach) od 2 października 2021r. do odwołania z powodu remontu.

-Czarno znakowany szlak turystyczny na odcinku: Kozia Dolinka – Żleb Kulczyńskiego – Przełączka nad Dolinką Buczynową zostaje zamknięty (w obu kierunkach) od 2 października 2021r. do odwołania z powodu remontu.

-Żółto znakowany szlak turystyczny na odcinku: Dolina Pięciu Stawów - Kozia Przełęcz zostaje zamknięty (w obu kierunkach) od 2 października 2021r. do odwołania z powodu remontu.

-Od 4 października 2021 r. do odwołania zostaje zamknięty fragment Ścieżki nad Reglami na odcinku: Polana Kalatówki – do skrzyżowania z żółtym szlakiem z Doliny Białego (w obu kierunkach).

-Czerwono znakowany szlak turystyczny na odcinku: Psia Trawka - Rówień Waksmundzka zostaje zamknięty (w obu kierunkach) z powodu remontu od 29 września 2021r. do odwołania.

-Czerwono znakowany szlak turystyczny na odcinku: Czarny Staw pod Rysami – Rysy zostaje zamknięty (w obu kierunkach) od 1 września 2021r. do odwołania z wyłączeniem sobót i niedziel. W przypadku wybierania się w weekend na Rysy należy zachować szczególną ostrożność. Na szlaku znajduje się sporo luźnych skał, a oznaczenie szlaku na niektórych odcinkach może być niewidoczne.

-Niebiesko znakowany szlak turystyczny prowadzący górą Polany Kalatówki na odcinku od schroniska na Polanie Kalatówki  – do końca Polany Kalatówki  (do odejścia na Halę Kondratową) zostaje zamknięty w obu kierunkach od 20 września 2021 r. do odwołania, z powodu prac remontowych.
Dojście na Halę Kondratową możliwe tzw. dolnym szlakiem prowadzącym przez Dolne Kalatówki .

-Od 1 marca do 30 listopada wszystkie szlaki na terenie TPN są zamknięte od zmierzchu do świtu.

-Jaskinia Mroźna w Dolinie Kościeliskiej jest zamknięta do odwołania (planowany remont do 2022r.).

Od poniedziałku nastąpi też zamknięcie fragmentu Ścieżki nad Reglami. Ruszają prace remontowe. W najbliższy poniedziałek na szlaku do Morskiego Oka wystąpią duże utrudnienia dla osób poruszających się na wózkach i z wózkami dziecięcymi.

Na szlakach w Dolinie Białego, w Staników Żlebie oraz na odcinku: Hala Kondratowa - Przełęcz pod Kopą Kondracką występują utrudnienia związane z remontem. W tych miejscach należy zachować szczególną ostrożność.

źródło: TPN, foto. Pixabay

Podhale

Podhale - najnowsze informacje