czwartek, 29 września 2022 14:17

[WIDEO] "Możemy dać cząstkę swojego serca innym". W Krakowie otwarto skwer WOŚP

Autor Patryk Trzaska
[WIDEO] "Możemy dać cząstkę swojego serca innym". W Krakowie otwarto skwer WOŚP

Tabliczka z napisem skwer Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest podziękowaniem dla wszystkich, którzy grają w orkiestrze – mówił Jurek Owsiak podczas oficjalnego otwarcia, skweru noszącego nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie. Skwer jest już dostępny dla mieszkańców.

Podczas otwarcia, poza Jurkiem Owsiakiem obecni byli m.in. Rafał Komarewicz, przewodniczący Rady Miasta Krakowa, Bogusław Kośmider, zastępca Prezydenta Miasta Krakowa, Jerzy Friediger, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ, Lech Kucharski, przewodniczący Komisji Zdrowia i Uzdrowiskowej RMK, Piotr Błoński, przedstawiciel WOŚP w Krakowie, a także wielu mieszkańców Krakowa, którzy z serduszkami WOŚP-u podkreślali swoją obecnością, jak ważna jest to dla nich inicjatywa.

Jeśli pomagamy sobie nawzajem, to znaczy, że jesteśmy społeczeństwem obywatelskim i o to dbajmy. Tegoroczna zbiórka to 224 mln zł, a to jest tylko cząstka tego, jak można dobrze wydać pieniądze. Pierwsza zasada naszych wszystkich działań - znaleźć w tym radość i ogromną przyjemność grania z Orkiestrą. 54 mln 797 tys. 596 zł 88 groszy – tyle udało się w tym roku zebrać w Krakowie i te pieniądze do was wrócą. (…) Dbajmy o Polskę, dbajmy o nasze miasta, dbajmy o ludzi i niech to głos obywateli będzie tym głosem, który buduje kraj. Tabliczka z napisem skwer Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest podziękowaniem dla wszystkich, którzy grają w orkiestrze – mówił w trakcie otwarcia skweru Jurek Owsiak, prezes Fundacji WOŚP.

To jest wspaniały dzień. Wszyscy od 30 lat doświadczamy tego czym jest Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy. Ten skwer, który dzisiaj został otwarty znajduje się zaraz koło szpitala Żeromskiego, w którym jest wiele urządzeń z charakterystycznym serduszkiem z logo WOŚP-u. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że ten skwer powstał. Był to pomysł radnej Alicji Szczepańskiej, która zaproponowała takie rozwiązanie. Zastanawialiśmy się, które miejsce będzie najlepsze. Chcieliśmy aby było to miejsce symboliczne, które będzie oddawać zasługi Orkiestry, dlatego wybór padł na ten skwer koło szpitala –mówił Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Komarewicz podkreślał też jak dużo Orkiestra zrobiła dla mieszkańców Krakowa. – WOŚP niesie pomoc z pasją i zaangażowaniem, dlatego wybór miejsca, który upamiętnia Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy nie jest przypadkowy - obok nas jest szpital im. Stefana Żeromskiego, w którym jest dużo sprzętu z naklejonymi serduszkami WOŚP. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to także duże osiągnięcie wszystkich Polaków, nie tylko daje dobra materialne w postaci sprzętu do szpitali, ale przynosi również poczucie sprawczości, radość i pokazuje, że możemy dać cząstkę swojego serca innym i to wcale nas dużo nie kosztuje. Mam nadzieje, że ten skwer będzie miejscem, gdzie chętnie spotykać się będą krakowianie, ale liczę też że w ten symboliczny sposób do przestrzeni publicznej wprowadzimy nadzieję na lepsze jutro, czyli to co chce przekazać Polakom Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – mówił Rafał Komarewicz Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

fot. Kraków.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje