środa, 9 sierpnia 2023 16:59

Podhalański GOPR w żałobie. W czwartek pogrzeb Andrzeja Bobuli

Autor Marzena Gitler
Podhalański GOPR w żałobie. W czwartek pogrzeb Andrzeja Bobuli

Doświadczony ratownik GOPR zmarł 3 sierpnia. Miał tylko 52 lat.

"W dniu 3 sierpnia 2023 roku w godzinach wieczornych dotarła smutna wiadomość, o nagłej śmierci naszego drogiego Kolegi, Przyjaciela Adama Bobuli. Śmierci, która zdecydowanie przyszła za wcześnie, Adam przeżył 52 lata" - poinformował podhalański GOPR.

Adam Bobula był doświadczonym ratownikiem. Od 1999 roku działał z prawdziwą pasją w Grupie Podhalańskiej GOPR, w Sekcji Operacyjnej Nowy Targ z siedzibą na Długiej Polanie. Nie tylko stawiał się na każde wezwania, ale też szkolił młodszych ratowników i udzielał się w działalności statutowej stowarzyszenia, jako były członek Zarządu Grupy Podhalańskiej.

Uczestniczył w 126 akcjach i wyprawach ratunkowych. Wypracował 8400 godzin społecznych. Za swoje zaangażowanie został odznaczony srebrną i złotą odznaką GOPR.

"Adaś był bardzo sumiennym i zdyscyplinowanym ratownikiem górskim. Jego koleżeństwo bardzo często wykraczało poza życie służbowe GOPR-u, wiele razy ratował kolegów z opresji swoimi umiejętnościami technicznymi w życiu codziennym. Pomysły i porady Twoje w sprawach nierozwiązywalnych technicznie pozostaną w naszej pamięci drogi Przyjacielu. Żegnamy Cię i ubolewamy, że już razem nie będziemy mogli usiąść przy wspólnej kawie i spędzić czas na rozważaniach o życiu i działalności GOPR-u. Adaś! Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci. Będziesz teraz pełnił dyżur na niebieskich polanach, tam Cię pewnie było trzeba" - napisali koledzy.

W dniu 3 sierpnia 2023 roku w godzinach wieczornych dotarła smutna wiadomość, o nagłej śmierci naszego drogiego Kolegi,...

Opublikowany przez Grupa Podhalańska GOPR Piątek, 4 sierpnia 2023

Pożegnanie Adama Bobuli odbędzie się w czwartek, 10 sierpnia o godzinie 14.00 w Kościele Św. Anny na cmentarzu w Nowym Targu, po której zostanie odprowadzony na stary cmentarz.

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka