czwartek, 8 kwietnia 2021 09:43

Kamionka Wielka. Znęcał się nad własną matką. Poniżał ją psychicznie i fizycznie

Autor Aleksandra Tokarz
Kamionka Wielka. Znęcał się nad własną matką. Poniżał ją psychicznie i fizycznie

Sądeccy policjanci zatrzymali 31-latka, który znęcał się nad swoją matką. Mężczyźnie przedstawiono zarzut, a decyzją sądu najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

3 kwietnia br. policjanci z Posterunku Policji w Nawojowej, podczas interwencji, dotyczącej przemocy domowej, zatrzymali 31-latka z gminy Kamionka Wielka.

- Dzień później usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną. Policjanci ustalili, że mężczyzna od lutego br. znęcał się nad swoją matką poniżając ją, wyzywając i stosując wobec niej przemoc fizyczną - tłumaczy podkom. Justyna Basiaga, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Na wniosek policjantów i prokuratury, a decyzją sądu, 31-latek trafił już do aresztu na 2 miesiące. Tam poczeka na wyrok w swojej sprawie. Za popełnione czyny grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Na Sądecczyźnie posypały się mandaty. Mieszkańcy nie przestrzegają zasad reżimu sanitarnego?
Noszenie maseczek, dystans społeczny, dezynfekcja - te zachowania są z nami od roku. Policjanci nadal egzekwują obowiązujące nakazy, zakazy i ograniczenia, aby maksymalnie zmniejszyć transmisję koronawirusa w społeczeństwie. Apelują, że tylko wspólnymi siłami możemy wygrać walkę z pandemią Covid-19.

- Na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem, nie wahaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich najbliższych, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny - dodaje rzecznika.

Informacje o tym, gdzie znaleźć pomoc w przypadku przemocy domowej TUTAJ.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje