czwartek, 4 lutego 2021 10:03

Kasinka Mała. Podczas gminnej inwestycji sfałszowano podpis. Śledztwo umorzono

Autor Aleksandra Tokarz
Kasinka Mała. Podczas gminnej inwestycji sfałszowano podpis. Śledztwo umorzono

Sprawa dotyczy sfałszowania podpisu na dokumencie o użyczeniu prywatnej działki gminie Mszana Dolna. To teren w Kasince Małej, na którym odbudowano most po powodzi w 2014 roku. Mimo, iż prokuratura potwierdza, że doszło do przestępstwa, śledztwo umorzono.

Podczas budowy mostu na potoku Kasiczanka gmina zajęła część działki, która należała do jednego z mieszkańców. Co prawda samorząd powołuje się na dokument dotyczący użyczenia gruntu jednak na nim widnieje podrobiony podpis właściciela. Fakt ten potwierdził powołany przez prokuraturę biegł grafolog. Prokuratura potwierdziła, że doszło do przestępstwa.

Kiedy sprawa wyszła na jaw? Spadkobierca gruntu chciał sprawdzić w jakiej odległości od jego działki powstał most. Zwrócił się z prośbą o otrzymanie dokumentów w tej sprawie, a potem zauważył, że przeprawa powstała częściowo na jego gruncie. Podpis, który widniał na umowie użyczenia był jednak różny od tego, którym posługuje się jego ojciec, czyli poprzedni właściciel ziemi.

Producenci odzieży na krawędzi. „Nie mamy perspektywy, nie wiemy co będziemy robili jutro”
Zamknięte restauracje to brak wesel. Brak wesel to strata wielu kolejnych przedsiębiorców. Łańcuch ciągnie za sobą kolejne branże, o których problemach nie mówi się głośno. Jedną z takich branż jest produkcja odzieży. Jej przedstawiciele otwarcie mówią, że nie wiedzą, czy przetrwają do wiosny. - Pr…

Jak informuje portal limanowa.in, śledztwo zostało jednak umorzone. Powodem jest niewykrycie sprawcy.

Limanowa - najnowsze informacje