wtorek, 10 listopada 2020 13:52

Kęty. Mammobus przyjedzie pod Dom Kultury!

Autor Wiktoria Mitura
Kęty. Mammobus przyjedzie pod Dom Kultury!

Warto skorzystać z nadarzającej się okazji i zrobić niezbędne badania w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED., która pojawi się w Kętach w czwartek 26 listopada br., w godzinach od 10.00 do 16.00, przy Domu Kultury, ul. Żwirki i Wigury 2a.

LUX MED kontynuuje wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych.

Wyniki realizacji Programu są niestety bardzo niepokojące. Wybuch epidemii koronawirusa i związane z nim wstrzymanie na trzy miesiące pracy mobilnych pracowni mammograficznych przyczynił się do dalszego obniżenia odsetka populacji pań objętej badaniami. W marcu wynosił on niewiele ponad 38 % uprawnionych Polek, a w sierpniu spadł do zaledwie 34 % przytacza niepokojące dane Anna Niemirska z LUX MED.-u.

Zapraszamy wszystkie panie, które już zarejestrowały się na badanie. Zachęcamy także te panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań wcześniej o nie zwlekanie z ich realizacją. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala bowiem na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby.

W badaniu w ramach Programu mogą wziąć udział panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy
Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.  Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii dodaje przedstawicielka LUX MED-u.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą paniom temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji pań będą także środki do dezynfekcji rąk.

info i foto: Powiat oświęcimski

Kęty. Nie zauważył ronda…więc przez nie przejechał. Co grozi mężczyźnie?
W nocy w Bielanach doszło do kolizji. 27-latek prowadząc auto nie zauważył ronda, więc przejechał je na wprost. Na dodatek okazało się, że jest pijany. Grozi mu m.in. do dwóch lat pozbawienia wolności. Dziś w nocy w Bielanach na ul. Kęckiej doszło do kolizji drogowej. Policjanci dojeżdżając na mie…
Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje