środa, 6 listopada 2019 22:59

Kęty: Sprawca się zgłosił, a gdzie jest poszkodowany?

Autor Anna Piątkowska-Borek
Kęty: Sprawca się zgłosił, a gdzie jest poszkodowany?

W Kętach (powiat oświęcimski) doszło do dziwnego zdarzenia. W tym momencie policjanci poszukują poszkodowanego właściciela zielonego Daewoo Matiz. Sprawca kolizji natomiast zgłosił się sam.

– Policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń prowadzą nietypowe poszukiwania poszkodowanego kierowcy Matiza, który najprawdopodobniej odjechał z miejsca kolizji, nie zdając sobie sprawy z faktu, że jego samochód został uszkodzony. Mieszkaniec powiatu bielskiego, który spowodował kolizję, Policję powiadomił sam – informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, Oficer Prasowy KPP Oświęcim.

Do zdarzenia doszło w czwartek 24 października 2019 około godziny 20:10, w rejonie sklepu Lewiatan na Osiedlu Nad Sołą w Kętach.

– Z relacji zgłaszającego mieszkańca powiatu bielskiego wynika, że cofając swoim samochodem marki VW, uszkodził tylny zderzak samochodu marki Daewoo Matiz koloru zielonego, zaparkowanego wzdłuż ulicy – wyjaśnia asp. szt. Małgorzata Jurecka. – W związku z faktem, iż na miejscu nie było kierowcy Matiza, sprawca kolizji poszedł do pobliskiego sklepu po kartkę papieru, aby zostawić pokrzywdzonemu informację z numerem telefonu. Gdy po kilku minutach ponownie wrócił na parking, okazało się, że Matiz już odjechał. W związku z tym mężczyzna o zdarzeniu powiadomił Policję – dodaje rzecznik oświęcimskiej policji.

Policjanci zwracają się z prośbą do właściciela zielonego Daewoo Matiz, by skontaktował się z nimi osobiście lub telefonicznie (tel 33 845 33 22).

Oświęcim - najnowsze informacje