czwartek, 19 marca 2020 10:51

Kęty. Wzorowa interwencja obywatelska! Zatrzymał pijanego kierowcę

Autor Katarzyna Domagała
Kęty. Wzorowa interwencja obywatelska! Zatrzymał pijanego kierowcę

Mieszkaniec gminy Kęty wzorowo zareagował widząc przestępstwo drogowe. Mężczyzna zablokował swoim samochodem dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Zatrzymany 65  – latek wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,50 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło 17 marca tuż przed godziną 15. na ulicy św. Floriana w Nowej Wsi. 28 – letni mieszkaniec gminy Kęty zauważył, że jadący przed nim samochód marki Fiat Seicento wykonuje dziwne manewry drogowe. Styl jazdy sugerował, że za kierownicą auta może znajdować się nietrzeźwy kierowca.

W związku z tym pojechał za nim w międzyczasie informując Policję. Po chwili zauważył, że kierowca fiata wjeżdża na parking sklepowy i zatrzymuje się. Wtedy 28 – latek również wjechał na parking i swoim samochodem zablokował możliwość wyjazdu kierowcy seicento. Policjanci przejęli kierowcę fiata, którym okazał się 65 – letni mieszkaniec gminy Kęty. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie półtora promila alkoholu i w takim stanie wybrał się do sklepu po kolejną porcję procentowego trunku. Drogowy przestępca trafił do kęckiego komisariatu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości  grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Policjanci podkreślają, że na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje wzorowe zachowanie 28 – letniego mieszkańca gminy Kęty, który widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zareagował  nie dopuszczając, aby ten kontynuował jazdę.

Info, foto: Policja

Oświęcim - najnowsze informacje