piątek, 22 stycznia 2021 11:45

Kiedy otwarcie galerii? Gowin zdradził plan rządu

Autor Wiktoria Mitura
Kiedy otwarcie galerii? Gowin zdradził plan rządu

Jarosław Gowin w programie WP „Tłit” powiedział, że na początku przyszłego tygodnia będą podejmowane decyzje w sprawie luzowania obostrzeń. Wicepremier uważa, że nie ma powodu do dalszego utrzymywania niektórych zakazów.

Sytuacja epidemiczna w Polsce już od dłuższego czasu uległa stabilizacji. Ilość zakażeń od dwóch tygodni nie przekracza 10 tysięcy. Zatem, czy jest szansa na poluzowanie obostrzeń?

- Są codzienne rozmowy i konsultacje z naukowcami i lekarzami. Pora na podjęcie decyzji przyjdzie na początku tygodnia - zapowiedział minister rozwoju, pracy i technologii. Jak dodał, przedwczesne mówienie o tym, że luzowanie obostrzeń będzie miało miejsce, byłoby "nie w porządku wobec przedsiębiorców".

Gowin podkreśla, że nie ma podstaw do tego, aby galerie były od lutego cały czas zamknięte.

- Moim zdaniem takie decyzje powinny być podejmowane w interwałach dwutygodniowych (…). Ja jestem zwolennikiem stopniowego rozmrażania gospodarki w specjalnych reżimach sanitarnych. W moim przekonaniu nie ma uzasadnionych podstaw do tego, by po 31 stycznia utrzymywać zamknięcie sklepów wielkopowierzchniowych. Taka jest rekomendacja ministerstwa - powiedział Jarosław Gowin. - Jeżeli chodzi o inne gałęzie gospodarki, takiej deklaracji nie złożę - zaznaczył wicepremier.

info: wp.pl

koronawirus

koronawirus - najnowsze informacje