środa, 26 lutego 2020 10:22

Kierowco, noga z gazu! Policja prowadzi akcję "PRĘDKOŚĆ"

Autor Mirosław Haładyj
Kierowco, noga z gazu! Policja prowadzi akcję "PRĘDKOŚĆ"

W czwartek 27 lutego na terenie województwa małopolskiego, zostaną przeprowadzone działania pod kryptonimem „PRĘDKOŚĆ”.

Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz eliminowanie zachowań mających negatywny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu. Przedkłada się to na zmniejszenie liczby osób zabitych w wypadkach drogowych.

W czasie prowadzonych działań policjanci skupią się na reagowaniu na wykroczenia, polegające na nieprzestrzeganiu dozwolonej prędkości zawarte w przepisach ogólnych prawa o ruchu drogowym, jak również ograniczeń prędkości wskazane znakami drogowymi.

Funkcjonariusze przypominają, że wobec kierujących przekraczających dopuszczalna prędkość ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, stosuje się administracyjne zatrzymanie prawa jazdy. Ponadto w trakcie działania policjanci sprawdzą stan trzeźwości kontrolowanych kierujących.

Policja apeluje o ostrożność, stosowanie się do ograniczeń prędkości oraz dostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków na drogach każdego dnia, nie tylko w czasie wzmożonych działań policjantów. Od tego zależy zdrowie i życie nasze i innych uczestników ruchu.

Inf.: KPP Miechów

Małopolska - najnowsze informacje