środa, 7 kwietnia 2021 10:31

Kołdra przyjazna dla dziecka lub nastolatka z alergią

Autor Głos 24
Kołdra przyjazna dla dziecka lub nastolatka z alergią

Alergia to jedna z najbardziej nieprzyjemnych dolegliwości, która może dotknąć młodego człowieka. Niestety, wielu z nich na nią cierpi już od najmłodszych lat, przez co ich noce nie należą do spokojnych: pełne są kataru, kichania, kasłania i nieprzyjemnych wybudzeń. W celu zmniejszenia tych dolegliwości i zapewnienia dziecku lepszego wypoczynku, warto wybrać dla niego antyalergiczną pościel.

Naturalna pościel antyalergiczna

Pościel antyalergiczna powinna być wykonana z naturalnych materiałów, takich jak bawełna. Dzięki temu zmniejsza szansę na rozwój roztoczy i drobnoustrojów, które mogą wywoływać nieprzyjemne objawy u dzieci, młodzież i dorosłych. Jednocześnie, naturalna pościel zapewnia odpowiedni dopływ powietrza i cyrkulację ciepła, co oznacza, że zapobiega podrażnieniu skóry i pojawianiu się w nocy potu. W efekcie może być więc także bardziej przyjazna dla osób, które cierpią na schorzenia i alergie dermatologiczne.

Jednym z najlepszych, naturalnych materiałów antyalergicznych jest bawełna. Jest to materiał pochodzenia roślinnego, który pozwala na uzyskanie bardzo cienkich, miękkich, a jednocześnie wytrzymałych włókien. Bawełna pozwala na tworzenie lekkich, doskonale układających się kołder, których przykłady można zobaczyć na stronie https://nyks.pl/.

Kołdra dla dziecka: dopasowana pod względem wielkości

Dzieci potrzebują snu, aby ich organizmy mogły funkcjonować prawidłowo, rozwijać się i rosnąć. Dlatego dbałość o każdy element snu jest w ich przypadku niezwykle ważna. Już jedna zarwana noc może bowiem spowodować problemy z koncentracją czy obniżenie odporności, zwłaszcza w najtrudniejszych okresach, takich jak zima, jesień i wiosna.

Kołdry dla dzieci powinny być więc przede wszystkim antyalergiczne, aby chroniły sen i zapewniały najlepszy odpoczynek. Jednocześnie, powinny być odpowiednio miękki, lekkie i dobrze się układające, aby maluchy mogły się nimi dobrze otulić. Warto zwrócić również uwagę na dopasowanie wielkością do łóżka, które gwarantuje, że pościel nie będzie się zsuwać, odkrywając dziecko i narażając je na przeziębienie.

Kołdra dla nastolatka z alergią

Kolejnym wyzwaniem jest wybór kołdry dla nastolatka, cierpiącego na alergię. W jego przypadku sen jest tak samo ważny, jak w przypadku małego dziecka, jednak dobór kołdry może okazać się nawet trudniejszy. Łóżko młodego człowieka zazwyczaj ma już długość taką, jak dla dorosłego, ale jest węższe, co sprawia, że konieczne jest uważne dobieranie parametrów okrycia. Tylko jego prawidłowy wybór sprawi, że pościel nie będzie się zsuwała albo zawadzała.

Naszym zdaniem najlepiej sprawdzi się w tym przypadku kołdra antyalergiczna 160x200, która idealnie dopasuje się pod względem szerokości do pojedynczego łóżka, zapewniając nastolatkowi doskonałe okrycie. Jednocześnie, jako letnia pościel, nie będzie go przegrzewać i zapewni komfort cieplny, którego tak bardzo potrzebuje nastolatek, aby dobrze się wyspać i prawidłowo wypocząć. Z kolei jej właściwości antyalergiczne zabezpieczą go przed nieprzyjemnymi doznaniami ze strony układu oddechowego, które w letniej porze mogą być wyjątkowo dokuczliwe.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje