sobota, 8 czerwca 2024 20:42

Kompas wyborczy ułatwi podjęcie decyzji na kogo zagłosować. Mamy kilka propozycji

Autor Marzena Gitler
Kompas wyborczy ułatwi podjęcie decyzji na kogo zagłosować. Mamy kilka propozycji

Zastanawiasz się, na kogo zagłosować w eurowyborach? Portale przygotowały Kompasy Wyborcze, które wskażą, do których partii jest ci najbliżej.

OKO.press na swojej stronie opublikowało Kompas Wyborczy. Test pozwala sprawdzić poglądy i skonfrontować je z poglądami komitetów wyborczych w niedzielnych wyborach do Europarlamentu.

"Kontrola granic i polityka migracyjna, budowa odpornej gospodarki unijnej, ochrona klimatu - kierunek zmian zależy od Ciebie. Sprawdź, kto powinien reprezentować Cię w Parlamencie Europejskim" - zachęcają twórcy testu.

Kontrola granic i polityka migracyjna, budowa odpornej gospodarki unijnej, ochrona klimatu - kierunek zmian zależy od...

Opublikowany przez OKO.press Środa, 5 czerwca 2024

Test OKO.pressu nie jest jedyny. Inny przygotował portal ewybory.eu. W tym sprawdzianie odpowiesz na pytania o Zielony Ład, politykę migracyjną, utworzenie europejskiej armii czy wejście Polski do strefy Euro.

🗳️🇵🇱🇪🇺 Nowy Test Wyborczy 🔗 https://ewybory.eu/eurowybory-2024/test-wyborczy/ #wybory #eurowybory #wybory2024

Opublikowany przez ewybory.eu Piątek, 24 maja 2024

Kolejny sprawdzian poglądów, przygotowany przed eurowyborami 2024, znajdziesz na portalu mypolitics.pl. Odpowiedź na 30 pytań może ułatwić ci dokonanie wyboru listy, na która zagłosujemy 9 czerwca.

#EuroWyborczy2024 już tu jest! 🇪🇺 Porównaj swoje poglądy z 7 partiami, na osi kierunku Europy i w cechach specjalnych! ➡️ https://mypolitics.pl/quizzes/eurowyborczy2024

Opublikowany przez myPolitics Piątek, 24 maja 2024

Do zrobienia testu wyborczego zachęca też portal MamPrawoWiedziec.pl.

"Jeśli jeszcze nie wiesz, na kogo zagłosować, zrób quiz wyborczy na MamPrawoWiedziec.pl. Pytania skierowaliśmy bezpośrednio do kandydatów i kandydatek. Dzięki porównywarce możecie sprawdzić, jak blisko i jak daleko jest Wam do każdego i każdej z nich (...) znajdź kandydatkę lub kandydata najbliższego Twoim poglądom i 9 czerwca, między 7 a 21 pójdź do lokalu wyborczego i zagłosuj! Dobrych Wyborów!" - zachęcają autorzy portalu.

Wybory do Parlamentu Europejskiego już w niedzielę 9 czerwca! 🇵🇱 🇪🇺 Jeśli jeszcze nie wiesz, na kogo zagłosować, zrób...

Opublikowany przez MamPrawoWiedziec.pl Czwartek, 6 czerwca 2024

Ten ostatni sondaż jest najbardziej skomplikowany, ale daje odpowiedź (po zaznaczeniu swojego okręgu) z którymi kandydatami z list masz najbardziej zbliżone i rozbieżne poglądy. Warto więc sprawdzić to przed niedzielnym głosowaniem.

Można też przetestować się na stronie latarnikwyborczy.pl, gdzie w dokonaniu wyboru pomoże nam 25 pytań.

🗳️ Już za tydzień w niedzielę 9 czerwca spotykamy się przy urnach, aby wybrać posłanki i posłów do Parlamentu...

Opublikowany przez Latarnik Wyborczy Niedziela, 2 czerwca 2024

Przypominamy, wybory do Europarlamentu odbędą się w niedzielę, 9 czerwca. Głosować możemy w naszych stałych komisjach wyborczych, lub z zaświadczeniem o prawie do głosowanie, w dowolnej komisji w Polsce.

  • Zobacz też:
To musisz wiedzieć, idąc na wybory. Jak oddać ważny głos 9 czerwca?
Już w tę niedzielę Polacy ruszą do urn, aby wybrać polityków, którzy będą reprezentować Polskę w Parlamencie Europejskim. Jak jednak głosować?

Lokale komisji wyborczych otwarte będą w godzinach między 7:00 - 21:00. Aby wziąć udział w głosowaniu musimy zabrać ze sobą dokument potwierdzający naszą tożsamość — może to być dowód osobisty, paszport lub elektroniczny dokument w aplikacji mObywatel.

Wyniki wyborów w danym okręgu poznamy najwcześniej w niedzielę, o godz. 23. Wynika to różnych godzin zakończenie głosowania w państwach członkowskich Unii Europejskiej.

  • Zobacz też:
Znamy pełne listy do Parlamentu Europejskiego. Na kogo postawiły komitety w Małopolsce?
Już w czerwcu pójdziemy ponownie do urn, tym razem wybrać swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego. W Polsce zostanie wybieranych 53 posłów.
Polityka

Polityka - najnowsze informacje

Rozrywka