poniedziałek, 18 września 2023 13:58

Kompletnie pijany poszedł z synkiem na plac zabaw. Świadkowie wezwali policje

Autor Patryk Trzaska
Kompletnie pijany poszedł z synkiem na plac zabaw. Świadkowie wezwali policje

Policyjni przewodnicy psów służbowych zatrzymali 49 – letniego mieszkańca Oświęcimia, który będąc w stanie nietrzeźwości miał pod opieką swojego 7 – letniego syna. Nietrzeźwego, przebywającego z dzieckiem na placu zabaw, zauważyły osoby postronne.

W sobotę (16 września) po południu policyjni przewodnicy wykonywali patrol w rejonie jednego z oświęcimskich osiedli mieszkaniowych. Tuż po godzinie 17 otrzymali polecenie udania się na plac zabaw, na którym ma przebywać nietrzeźwy mężczyzna z małym chłopcem. Mundurowi natychmiast udali się we wskazane miejsce. Okazało się, że 49 – letni mieszkaniec Oświęcimia ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Pod jego opieką znajdował się  7 - letni syn. Małoletni został przekazany pod opiekę rodziny.

Wobec mężczyzny wszczęto postępowanie związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletniego, nad którym miał obowiązek opieki. Za popełnione przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

inf./fot. KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka